Нацбанк поспілкувався з бізнесом

Представники Національного банку зустрілися з підприємцями-членами Європейської бізнес асоціації в місті Одеса, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

ВАЛЮТНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У ході зустрічі Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ розповів про філософію нового Закону України «Про валюту і валютне регулювання», а також про роботу, яку розпочав Національний банк із приведення нормативної бази у відповідність до нового Закону.

Він підкреслив, що низка змін запрацює одразу після того, як Закон розпочне свою дію з 7 лютого 2019 року. Зокрема, фізичним та юридичним особам вже не будуть потрібні індивідуальні ліцензії для інвестування за кордон, непотрібна реєстрація кредитів від нерезидентів, а також буде скасовано граничний строк розрахунків за операціями ЗЕД у 180 днів та валютний контроль для операцій на суму нижче 150 тис. грн. На додаток, зникнуть санкції у вигляді припинення ЗЕД за порушення строків закриття контрактів.

ВІДНОВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ

У свою чергу Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА звернула увагу на перспективи відновлення кредитування. Вона зауважила, що наразі зростає кредитування фізосіб та якісних корпоративних позичальників. «Ми бачимо особливо високі темпи зростання споживчого кредитування. Зі свого боку, Національний банк слідкує за тим, аби це не створювало додаткових ризиків для фінансової стабільності», – наголосила вона.

Катерина Рожкова також розповіла про конкуренцію між банками за якісних клієнтів, яку сьогодні бачить Національний банк, та зростаючу роль прозорості бізнес-процесів у сучасному світі.

Представники бізнесу цікавились перспективами продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, прогнозами Національного банку щодо майбутнього рівня інфляції, питаннями фінансового моніторингу та перспективами послаблення обмежень по строках повернення валютної виручки.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: