Перехід на МСФЗ 9 відбуватиметься у три етапи

msfz9Впровадження МСФЗ 9 стане стратегічним викликом українській банківській системі, що виходить за межі сфери бухгалтерського обліку.

Про це повідомив директор Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України Богдан Лукасевич під час виступу на XIII Щорічній банківській конференції «Управління доходністю і ризиками в банках», повідомляється на сторінці НБУ у Facebook.

За його словами, перехід на МСФЗ 9, який має відбутися в Україні з січня 2018 року, включає три ключові етапи: нова класифікація фінансових активів, новий принцип оцінки кредитних ризиків, а також нова модель загальних принципів хеджування. «Як бачете, приведення звітності до нових стандартів МСФЗ – досить широкомасштабне явище, тож до цього процесу слід підключатися різним підрозділам банків, включаючи ризики, бізнес-підрозділи, ІТ, від самого початку імплементації МСФЗ, а не наприкінці цього процесу», – зазначив Богдан Лукасевич.

Як показало опитування, яке нещодавно провів НБУ серед банків, понад 85% з них досі не мають затвердженого плану дій щодо імплементації МСФЗ 9, 20% – переглянули класифікацію фінансових активів за бізнес моделями відповідно до нових стандартів звітності, 18% – здійснили розрахунок оціночних резервів під збитки, а 13% – проаналізували вплив МСФЗ 9 на розмір оціночних резервів та волатильність доходів.

«Для своєчасного та ефективного впровадження МСФЗ 9 необхідна регулярна систематична робота. Закликаю банки підключатися до цього процесу, адже часу залишилося не так вже і багато, – зауважив пан Лукасевич. – Зі свого боку, Національний банк продовжує роботу щодо розробки нормативно-правових актів з бухобліку відповідно до нових вимог МСФЗ, а саме нового проекту Інструкції з бухгалтерського обліку фінансових інструментів та плану рахунків бухгалтерського обліку банків. До кінця цього року ми плануємо надати на розгляд банкам проекти цих нормативно-правових актів».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: