НБУ врахує пропозиції банків щодо внесення змін до методики розрахунку LCR

Банківська спільнота отримала роз’яснення Національного банку відносно розрахунку Коефіцієнта покриття ліквідністю.

Як повідомляє прес-служба Незалежної асоціації банків України, з метою підтримки фінансової стабільності та підвищення стійкості банківської системи до можливих шоків ліквідності Правління Нацбанку України взимку 2018 року затвердило Постанову «Про запровадження коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)» – новий пруденційний норматив для українських банків – коефіцієнт покриття ліквідністю або LCR (Liquidity Coverage Ratio).

Коефіцієнт покриття ліквідністю – це норматив ліквідності, який встановлює мінімально необхідний рівень ліквідності для покриття чистого очікуваного відтоку грошових коштів протягом 30 календарних днів з урахуванням стрес-сценарію.

Згідно з планами НБУ з 1 червня розрахунок нормативу LCR здійснюється у тестовому режимі і триватиме 6 місяців. Тобто, з 1 грудня 2018 року норматив LCR стане обов’язковим до виконання. Банки розраховуватимуть його щоденно і звітуватимуть банківському регулятору щомісяця.

На думку НБУ, банки готові до впровадження LCR, враховуючи наявний структурний надлишок ліквідності у банківському секторі та високу дохідність державних цінних паперів, які входять до складу високоякісних ліквідних активів.

Однак у цей тестовий період під час розрахунку LCR банки все ще зазнають труднощів. Незалежна асоціація банків України, звернувшись до регулятора по коментарі та роз’яснення, отримала докладну відповідь.

У своєму листі НБУ погоджується з аргументацією банківської спільноти і обіцяє врахувати пропозиції НАБУ щодо внесення змін до методики розрахунку LCR, а саме:

– щодо врахування обмежень на виплати дивідендів згідно з Постановою №4103 у ідентифікаторах A6E0444 та B6E0085;

– щодо врахування суми обов’язкових резервів у високоякісних ліквідних активах.

Також НБУ надав роз’яснення щодо:

– складових фактичних відтоків та надходжень для дебіторської заборгованості, нарахованих відсотків по субординованих зобов’язаннях банку, за рахунками – ескроу.

– строку періоду розрахунку LCR – 30 календарних днів – не зважаючи на різну кількість днів у місяцях року.

Більш детально – у Відповіді НБУ щодо розрахунку LSR

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: