СПЛІТу на фінансовому ринку дали «зелене світло»

Комітет ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Парламенту до схвалення у другому читанні та в цілому законопроект про СПЛІТ.

У першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (реєстраційний №2413а) було прийнято ще в липні 2016 року.

Коментуючи цю подію, народний депутат України, Заступник Голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслан ДЕМЧАК зазначив на своїй сторінці у Facebook: «Нарешті сьогодні, після двох років очікування, члени Комету з питань фінансової політики і банківської діяльності розглянули і прийняли зареєстрований Президентом і прийнятий 7 липня 2016 року проект №2413а, всім відомий під назвою «Спліт». Відтепер черга за Парламентом, який має підтримати реформу ринку небанківських фінансових установ.

Пропозиції до законопроекту були подані від багатьох депутатів, які обговорювались на численних робочих групах по опрацюванню тексту.

По суті, ми не змінили ключові засади проекту, що були погоджені у першому читанні, і ключовою метою залишається – створення дієвого ефективного регулятора і в секторі небанківських фінансових установ».

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА наголосила, що Національний банк підтримує схвалення законопроекту №2413а, адже він забезпечить нову якість регулювання фінансового ринку. Завдяки цьому фінансовий ринок стане безпечнішим для споживачів фінансових послуг, а довіра до ринку з боку споживачів збільшиться.

«Схвалення законопроекту забезпечить зміцнення фінансового ринку в цілому, адже синергія в діяльності банків і страхових компаній є значною. Законопроект про «спліт» надасть поштовх для подальшого розвитку страхових компаній, він забезпечить більшу прозорість державного регулювання фінансового ринку та можливість уникнути регуляторного арбітражу для його учасників», – зауважила пані Рожкова.

В НБУ вважають, що у разі схвалення законопроекту №2413а ринок фінансових небанківських установ отримає ефективний ризик-орієнтований нагляд на консолідованій основі, що сприятиме більшій фінансовій стабільності.

Крім того, на переконання Національного банку, без схвалення законопроекту про СПЛІТ неможливо запустити другий рівень пенсійної системи, оскільки НКЦПФР не зможе відповідати за частину учасників ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: