Як безперешкодно відкрити рахунок в іноземних банках

Експерти «Deloitte» під час Першого валютного форуму розповіли про особливості відкриття рахунків в іноземних банках з урахуванням нових змін у валютному законодавстві.

Зокрема, як зазначається у прес-релізі компанії, на початку 2019 року український бізнес почне жити за новими правилами. Трансформації викликані ухваленим Законом «Про валюту і валютні операції». Мета нововведень – формування ліберальних правил гри за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено».

Менеджер податково-юридичного департаменту «Deloitte» в Україні Віра САВВА підкреслила, що перед резидентами України постають окремі виклики на початку введення змін у законодавство. За її словами, в іноземних банках компанії з бенефіціарними власниками-резидентами України та фізичні особи-резиденти України розглядатимуться як клієнти з високим рівнем ризику. Тож на них чекає посилений моніторинг усіх операцій, а також можливі обмеження платежів в окремих валютах. Особливий контроль здійснюватиметься щодо осіб із PEP статусом, що вказує на політичну значущість резидента.

Проте Віра Савва стверджує, що навіть за таких складних вимог резиденти України можуть залишатись бажаним клієнтом. Звісно, за умови виконання всіх правил.

Відповідаючи на питання, як без перешкод відкрити рахунок в іноземному банку, експерт зазначила: «Сутність і проста структура компанії – те, що важливо вже сьогодні і буде потрібне завтра».

Також серед її рекомендацій: відкриття кількох рахунків, оскільки це зменшує ризики. Повна прозорість бізнесу – умова, яка значно підвищує шанси на успішну роботу. Варто пам’ятати, що відкриття рахунку – це лише один етап. Для того, аби його зберегти, потрібно повноцінне виконання вимог щодо наступних транзакцій.

У свою чергу Менеджер податково-юридичного департаменту «Deloitte» в Україні Вікторія СИДОРЕНКО в рамках Форуму взяла участь у панельній дискусії на тему «Фінансовий моніторинг та Валютний контроль», під час якої експерти висловлювали думки щодо ефективної роботи банків в умовах валютної лібералізації. Зокрема, вона зазначила про позитивні тенденції, пов’язані з курсом на лібералізацію за новим законом і наголосила: «Банкам необхідно чітко окреслити свої функції в умовах валютного нагляду, а не звичного для всіх валютного контролю. Це позитивно впливатиме як на бізнес, так і на роботу банків».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: