Переказ коштів в Україні відбуватиметься за європейськими стандартами

Учасники платіжного ринку зацікавлені в імплементації норм європейського законодавства у сфері переказу коштів в Україні.

Про це розповіли представники Національного банку під час презентації FinTech Guide 2018, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Зокрема, Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга ВАСИЛЄВА зауважила: «Це не просто зобов’язання України перед Європейським Союзом, але й спільне бажання платіжного ринку та регулятора. Попит народжує продукт, учасники ринку намагаються зробити його досконалим, законодавство має забезпечити можливість функціонування такого продукту і одночасно захистити споживача».

Вона додала, що гармонізація українського законодавства у сфері переказу коштів відповідно до європейського законодавства дозволить посилити конкуренцію та зробити фінансові послуги доступнішими для користувачів.

У рамках реалізації проекту Cashless economy Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року Національний банк ставить перед собою мету досягти відповідних таргетів та спільно з іншими державними органами створити умови для широкого розповсюдження безготівкових розрахунків.

«По-перше – це створення зручних умов для роздрібних безготівкових платежів; по-друге – забезпечення достатності платіжної інфраструктури; по-третє – формування звички до використання безготівкових способів розрахунків у користувача та всіх учасників платіжного ринку. Усе це, у свою чергу, стимулюватиме подальше зменшення частки готівки в обігу і відповідно тіньового сектору економіки», – пояснила Ольга Василєва.

За її словами, наразі Finech є світовим трендом, який продовжує стрімко розвиватися, і наша країна рухається синхронно зі світовими процесами. «Банки є кровоносною системою економіки, сьогодні вони мають достатній і прозорий капітал для того, щоб повністю захистити інтереси свого клієнта, а також виключне право відкривати і вести рахунки. Тож поєднання банківських послуг з інноваційними технологічними сервісами фінтех-компаній є сучасним компромісним рішенням, синергією, яка надасть можливість користувачам здійснювати розрахунки швидко, зручно та безпечно», – сказала пані Василєва.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: