Україна – єдина з країн Європи, що не приєдналася до Меморандуму IOSCO MMoU

Вирішення цього питання залежить від прийняття Парламентом необхідної законодавчої бази.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ, минулого тижня відбулося засідання європейського регіонального комітету IOSCO. На ньому, серед іншого, було повідомлено про ситуацію з приєднанням членів ERC IOSCO до MMoU (Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів).

На думку Максима Лібанова, поточна ситуація є вельми гнітюча для України. Так, у 2018 році до MMoU з європейських країн приєдналася Вірменія (крім того, підписантами стали Домініканська республіка і Замбія). На даний момент із 50 членів комітету 47 є підписантами меморандуму, натомість його досі не підписали Україна, Казахстан та Узбекистан.

Іншими словами, на європейському континенті Україна є єдиною державою, яка є членом IOSCO і не приєдналася до MMoU.

Важливою підтримкою є слова Генерального секретаря IOSCO про те, що він сподівається, що в наступному році Україна зможе підписати меморандум, і всі країни на європейському континенті будуть підписантами MMoU.

«Буде це чи ні – рішення за Парламентом, на затвердження якого знаходиться законопроект №6303-д, прийняття якого відкриє можливість для України не виглядати ізгоєм на мапі ринків капіталу Європи і світу», – зауважив пан Лібанов.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: