Нацбанк оновив перелік банків для валютних інтервенцій

Регулятор затвердив перелік банківських установ, які зможуть брати участь в інтервенціях НБУ за найкращим курсом, що здійснюватимуться шляхом запиту ціни на купівлю або продаж іноземної валюти у банків у IV кварталі 2018 року. Про це йдеться у повідомленні прес-служби регулятора НБУ.

Згідно з критеріями відбору банків у валютних інтервенціях шляхом запиту найкращого курсу можуть брати участь 20 установ, які за підсумками попереднього кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному із трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

– обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтингу становить 50%);

– обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу – 30%);

– обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу – 20%).

Відповідно до вказаних критеріїв, у IV кварталі 2018 року до переліку банків-учасників валютної інтервенції шляхом запиту найкращого курсу було додано АТ «Банк Альянс» і виключено АТ «Прокредит Банк».

Таким чином, у жовтні-грудні брати участь у таких інтервенціях зможуть наступні банки:

– ПАТ «Альфа-Банк»;

-АТ «Банк Альянс»;

– АТ «Банк Кредит Дніпро»;

– ПАТ «КБ «Глобус»;

– ПАT «ІНГ Банк Україна»;

– АКБ «Індустріалбанк»;

– ПАТ «Креді Агріколь Банк»;

– АТ «ОТП Банк»;

– АТ «Ощадбанк»;

– АБ «Південний»;

– АТ КБ «Приватбанк»;

– ПАT «ПУМБ»;

– АТ «Райффайзен Банк Аваль»;

– АТ «Сбербанк»;

– АТ «Сітібанк»;

– АТ «Таскомбанк»;

– АБ «Укргазбанк»;

– АТ «Укрексімбанк»;

– АТ «УкрСиббанк»;

 – ПАТ «Укрсоцбанк».

Слід нагадати, що інтервенції шляхом запиту найкращого курсу були запроваджені відповідно до Стратегії валютних інтервенцій Національного банку на 2016-2020 роки і проводяться з початку 2017 року.

У ІІI кварталі 2018 року Національний банк не купував і не продавав валюту через інтервенції шляхом запиту найкращого курсу. Для цього впродовж липня-вересня використовувався функціонал Matching, за допомогою якого операції здійснювалися як у формі інтервенції за найкращим курсом, так і шляхом інтервенції за єдиним курсом.

З квітня 2018 року передбачено можливість проведення інтервенції за найкращим курсом двома шляхами. Перший – той, яким вона проводилися до цього, а саме шляхом запиту щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти в суб’єктів ринку через торговельно-інформаційні системи та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну. Другий – шляхом вибору найкращої ціни купівлі/продажу іноземної валюти з наявних у торговельно-інформаційних системах котирувань суб’єктів ринку, та укладення угод із суб’єктом ринку, який запропонував цю ціну (тобто через Matching – новий функціонал для укладання угод у торговельно-інформаційних системах).

Якщо в першому випадку з огляду на технічні особливості інших функціоналів у інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу можуть брати участь лише 20 установ, то у випадку проведення інтервенції за найкращим курсом через Matching взяти в ній участь можуть всі банки, що користуються новим функціоналом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: