НКЦПФР розробляє нормативну базу щодо діяльності номінального утримувача

Комісія оприлюднила проект Рішення «Про затвердження Вимог до договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій», який набирає чинності з 24.11.2018 р., вносить зміни до деяких законодавчих актів, зокрема до Закону «Про депозитарну систему України».

Норми законодавчого акта надають можливість номінальному утримувачу (іноземна фінансова установа, яка зареєстрована в державі, що є членом Європейського Союзу та/або членом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), відповідає встановленим Комісією вимогам та відповідно до законодавства держави, в якій її зареєстровано, має право надавати своїм клієнтам послуги з обліку цінних паперів та реєстрації переходу права власності на цінні папери, у тому числі в інших державах на підставі відповідних договорів з іноземними фінансовими установами) відкриття рахунку в цінних паперах у депозитарних установах.

Відповідно до зазначених змін до Закону «Про депозитарну систему України» рахунок у цінних паперах номінального утримувача відкривається депозитарною установою іноземній фінансовій установі, що відповідає встановленим законодавством вимогам, на підставі договору про надання послуг з обслуговування рахунка в цінних паперах номінального утримувача.

Згідно із Законом «Про депозитарну систему України» вимоги до договорів, зокрема щодо обслуговування рахунків у цінних паперах, в тому числі права та обов’язки сторін договору, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, крім випадків, якщо стороною договору є Національний банк України.

Зазначений проект Рішення передбачає приведення нормативно-правових актів Комісії у відповідність до вимог законодавства. Ним, зокрема, затверджуються Вимоги до договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача.

Ці Вимоги поширюються на депозитарні установи та іноземну фінансову установу – номінального утримувача при укладенні договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача, внесенні змін до нього.

Вимоги розроблені відповідно до Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону «Про депозитарну систему України» та нормативно-правових актів НКЦПФР щодо депозитарної діяльності.

Більш детально – у проекті Рішення «Про затвердження Вимог до договору про надання послуг з обслуговування рахунку в цінних паперах номінального утримувача»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: