Як впроваджуватиметься стандарт ISO 20022 в інфраструктурі фондового ринку

Робоча група Асоціації УкрСВІФТ з питань ринкових практик на ринку цінних паперів (NSMPG) розпочала роботу по впровадженню нового міжнародного стандарту ISO 20022 в інфраструктурі фондового ринку України. Її, зокрема, здійснюють представники найбільших банків України за участі представників Національного банку у тісній співпраці з всесвітньою групою SMPG.

Як зазначається у прес-релізі Асоціації, ця робота значною мірою допоможе Україні бути у тренді розвитку світової інфраструктури фінансових ринків, щоб зробити обробку та передачу фінансової інформації ефективною як в Україні, так і в міжнародному масштабі.

На сьогоднішній день ISO 20022 застосовуються в ринковій інфраструктурі більш ніж у 70 країнах та стрімко поширюється у сфері платежів, операцій з цінними паперами, фінансової звітності та моніторингу. Оскільки наразі в Україні в інфраструктурі ринку цінних паперів майже не застосовуються стандартні повідомлення, то оптимальним рішенням є запровадження нового стандарту ISO 20022, що суттєво прискорить інтеграцію нашої держави в міжнародні фінансові ринки.

Учасниками Робочої групи NSMPG було обговорено попередню бізнес модель проведення операцій поставка цінних паперів без оплати (Free of payment) з використанням стандарту ISO 20022, також було розглянуто початковий перелік MX повідомлень, які мають забезпечити проведення таких операцій у депозитарній системі України.

Надалі Робоча група планує розвиток цієї та наступних бізнес моделей із застосуванням наявних кращих світових практик по впровадженню sese (Securities Settlement) повідомлень та розробку власних шаблонів sese повідомлень та операційних процесів.

Найближчим часом Робоча група планує розширювати перелік описів бізнес моделей розрахунків у цінних паперах. Планується використовувати сучасні програмно-технічні засоби імплементації українських версій міжнародних форматів у практику на основі тестування фінансових повідомлень, які використовуються для обміну інформацією учасниками ринку цінних паперів.

Українська фінансова громада сподівається, що до цього важливого для розвитку ринкових практик процесу долучаться учасники інфраструктури фондового ринку України, яким ці практики і треба буде використовувати.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: