Реструктуризація заборгованості за іпотечними кредитами набирає обертів

Надходження до банків після підписання договорів про реструктуризацію іпотечних кредитів уже склали майже два мільйони гривень, інформує прес-служба ФГВФО. 

За півроку, з того моменту, як набрало чинності Положення про проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб, забезпеченою іпотекою, до Фонду гарантування вкладів та неплатоспроможних банків надійшло 118 заявок від позичальників, загальна заборгованість яких складає 63 млн. грн. Щодо більшості звернень (92 заявок) отримано позитивне рішення комітету управління активами ФГВФО. За рештою – триває розгляд.

«Динаміка звернень позичальників щомісяця зростає: якщо у травні було подано загалом 6 заявок, то в червні та липні – по 18 та 28 заявок відповідно. За 34 заявками уже відбулося підписання договорів та отримано майже 1,9 млн. грн. першого внеску, який за умовами програми реструктуризації має складати 10% основної заборгованості. Щомісяця в погашення кредитної заборгованості отримуватиметься ще 0,2 млн. грн.», – розповіла Директор Департаменту управління активами ФГВФО Ольга БІЛАЙ.

Ще за 17 заявками, за якими прийнято позитивне рішення ФГВФО, не відбулося підписання відповідних договорів з причини відсутності згоди НБУ на проведення реструктуризації. Фонд гарантування сподівається, що Нацбанк найближчим часом перегляне своє рішення і надасть змогу позичальникам, які бажають сумлінно виконувати свої зобов’язання перед банками, скористатися розробленою програмою реструктуризації.

До речі, загальна заборгованість за кредитами, за якими отримано попереднє погодження, складає 63 млн. грн. Із них найбільша сума заборгованості дорівнює $130 тис., а найменша – 49 тис. грн. У розрізі неплатоспроможних банків найбільше заявок надійшло від позичальників ПАТ «КБ «Надра» (54 заявки), АТ «Дельта Банк» (31 заявка) та ПУАТ «Фідобанк» (21 заявка). У разі підписання договорів за усіма попередньо погодженими заявками на реструктуризацію, лише загальна сума першого внеску складе 5,1 млн. грн., а сума щомісячного грошового потоку – 0,5 млн. грн.

Слід нагадати, що Положення про проведення реструктуризації кредитної заборгованості фізичних осіб, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотекою, перед банками, процедура ліквідації яких здійснюється Фондом гарантування вкладів, набрало чинності з 23 березня 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: