Обсяг банківських депозитів перевищив півтрильйона гривень

У вересні обсяг гривневих депозитів банків зріс на 1,5% до майже 502 млрд. грн. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за перший осінній місяць 2018 року, опубліковані Національним банком.

Згідно з ними, найбільш активно банки залучали кошти населення. Притоку коштів на депозитні рахунки домогосподарств, поміж іншого, сприяло збереження високих темпів зростання заробітної плати. Обсяг депозитів домашніх господарств у національній валюті в платоспроможних банках зріс на 2,8% до 258,7 млрд. грн., депозити в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) збільшилися на 1,4% до $8,7 млрд.

Обсяг гривневих депозитів бізнесу в платоспроможних банках залишився практично на рівні попереднього місяця (242,5 млрд. грн.), тоді як кошти в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) зросли на 1% (до $5,3 млрд.).

Також банки продовжували кредитувати бізнес та населення. Кредитний портфель банків у національній валюті у вересні збільшився на 1,1% до 614,6 млрд. грн.

У вересні банки активно надавали кредити корпоративному сектору – їхній обсяг зріс як у національній валюті (на 1,1% до 485,7 млрд. грн.), так і в іноземній (у доларовому еквіваленті вони збільшилися на 1,3% до $14,7 млрд.).

За цей же період обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 0,9% до 127,4 млрд. грн.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу зросла, а для населення залишалася майже на рівні попереднього місяця.

Ставки за гривневими кредитними ресурсами, передусім бізнесу, відреагували на збільшення облікової ставки, звуження ліквідності банківської системи та значний попит на кредити. Ставки за гривневими кредитами корпоративного сектору підвищилися на 1,9% до 19,8% річних, домашніх господарств ‒ на 0,3% до 32,1% річних.

Підвищилася і дохідність гривневих депозитів для бізнесу – на 0,6% до 13% річних. Водночас вартість гривневих депозитів населення залишилася практично на рівні попереднього місяця (10,6% річних), що пов’язано з посиленням диференціації окремими банками процентних ставок за строковими депозитами та коштами на вимогу (за рахунок зниження ставок за останніми).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: