Як регламентуватиметься діяльність оцінювачів на фондовому ринку

НКЦПФР оприлюднила проект нормативно-правового акта, що врегульовує відповідні питання.

Зокрема, це проект Рішення Комісії «Про затвердження Положення про реєстр оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» внесені зміни до Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», зокрема в частині розширення основних завдань НКЦПФР.

Так, відповідно до Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» серед основних завдань Комісії є встановлення вимог, визначення порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку об’єктів оцінки у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства.

З метою виконання зазначеного завдання, відповідно до наказу Голови НКЦПФР від 21.03.2018 р. №42 «Про cтворення робочої групи з питань визначення випадків залучення незалежних оцінювачів на фондовому ринку, встановлення вимог до незалежних оцінювачів, визначення порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства», було створено робочу групу з представників Комісії та Фонду державного майна України.

За результатами робочих нарад та зустрічей із представниками ФДМУ, обговорення та наданих пропозицій, Комісією розроблено проект Рішення «Про затвердження Порядку ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства».

Також НКЦПФР були проведені численні робочі наради із представниками саморегулівних організацій оцінювачів, міжнародних організацій, що об’єднують оцінювачів (Європейська Група Національних Оціночних асоціацій TEGoVA, Міжнародна організація оцінювачів RICS), міжнародною асоціацією АССА та міжнародною організацією CFА, за результатами яких було, зокрема, досягнуто розуміння щодо необхідності отримання оцінювачами європейських/міжнародних сертифікатів з метою підвищення якості професійної оціночної діяльності.

Проектом Рішення визначено порядок ведення реєстру оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства, та встановлено вимоги до таких оцінювачів.

Проект рішення був схвалений Рішенням НКЦПФР від 17.07.2018 р. №493 та оприлюднений на офіційному веб-сайті Комісії у встановленому законодавством порядку для отримання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб та їхніх об’єднань.

Під час оприлюднення Комісією були отримані зауваження та пропозиції до проекту Рішення від учасників ринку. Після цього він був доопрацьований з урахуванням наданих зауважень та пропозицій, зокрема в частині, що стосується назви та структури документа, вимог до включення/виключення оцінювачів з Реєстру та виключення розділу щодо видачі Свідоцтва.

Доопрацьований проект Рішення був розглянутий на засіданнях профільних Комітетів Комісії за участю представників професійних учасників фондового ринку та їхніх об’єднань та схвалений Рішенням НКЦПФР від 11.10.2018 р. №724.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про затвердження Положення про реєстр оцінювачів, які можуть проводити незалежну оцінку у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: