Платіжна інфраструктура має відповідати новим клієнтським потребам

Одним із пріоритетних завдань НБУ є створення в Україні конкурентоздатної платіжної екосистеми, що відповідатиме стандартам Європейського Союзу. Водночас європейські стандарти – це не лише широке розповсюдження безготівкових розрахунків, але й повна доступність фінансових послуг та необмежений вибір для споживача, якими саме послугами користуватися.

На цьому наголосив Заступник Голови НБУ Сергій ХОЛОД під час SWIFT Business Forum Kyiv 2018, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

«Фінтех-індустрія у світі змінює роль банків, які можуть втратити лідерство у постачанні закінчених (end-to-end) рішень для клієнтів. На це одночасно впливатиме розвиток фінтех та модель відкритого банкінгу, яка підтримується багатьма регуляторами у світі», – зауважив Сергій Холод.

Він також зупинився на викликах, які в цьому контексті постають перед учасниками платіжного ринку, у тому числі українського. За його словами, вимоги до платіжної інфраструктури стають ще більш важливими, вона повинна відповідати новим клієнтським потребам – у миттєвості, персоналізованості, мультиканальності, мобільності та посиленій безпеці платежів.

Зі зростанням конкуренції та підвищенням кількості гравців питання стандартизації стають ще більш важливими. Гармонізація з міжнародними стандартами є однією з необхідних умов гідного входження України в європейську спільноту. Насамперед, йдеться про запровадження в нашій країні міжнародного номеру банківського рахунку IВАN для здійснення розрахунків у національній та іноземній валютах та стандарту платежів ISO 20022

«У 2016 році Національний банк України підписав «ISO 20022 Harmonisation Charter» стосовно впровадження в Україні стандарту ISO 20022. Зараз ми продовжуємо активно працювати над запровадженням цього міжнародного стандарту і вже маємо напрацювання щодо методологічних описів роботи з ним та його адаптації у вітчизняному середовищі. Цей процес зачепить не тільки зміни у національній платіжній системі при модернізації СЕП-4, але охопить увесь фінансовий ринок України – обіг цінних паперів, торгівельні операції, опрацювання карткових платежів, обмінні операції тощо», – повідомив Сергій Холод та додав, що втілення цього комплексного проекту неможливе без злагодженої роботи всіх учасників платіжного ринку.

Він також розповів, що на середньострокову перспективу регулятор планує:

– імплементацію в Україні норм Директиви ЄС PSD2, що дозволить підвищити інноваційність і конкуренцію на платіжному ринку та посилить захист прав споживачів платіжних послуг;

– модернізацію СЕП НБУ, спрямовану на забезпечення миттєвих платежів у національному масштабі в режимі 24/7 з використанням міжнародних стандартів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: