Парламент закликають захистити права споживачів фінансових послуг

Українські споживачі фінансових послуг (банківських, страхових, лізингових тощо) потребують додаткового захисту. Для цього потрібно, щоб Верховна Рада України схвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг».

До такого висновку дійшли учасники прес-брифінгу «В очікуванні голосування за законопроект про захист прав споживачів фінансових послуг», який відбувся в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляється на офіційній сторінці Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» у Facebook.

Зазначений законопроект (реєстраційний №2456-д) заплановано до розгляду Парламентом у другому читанні. Метою документа є надати регуляторам фінансового сектору повноваження здійснювати нагляд за додержанням законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі право накладати санкції на фінансові установи, які порушують права споживачів.

«Цей закон є абсолютно аполітичним. Він – для всіх українців та захищає пересічного користувача фінансових послуг. Цей Закон потрібний для того, щоб вже існуючі закони, які захищають права споживачів, працювали. Як показують наші дослідження у сфері споживчого кредитування, фінансові установи демонструють низький «добровільний» рівень дотримання норм Закону «Про споживче кредитування» на практиці, тож регулятори фінансового сектору мають отримати інструментарій для забезпечення «примусового» виконання цього Закону та інших законів у цій сфері», – підкреслила під час брифінгу Керівник юридичного напряму Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Тетяна ГРИЩЕНКО.

«На жаль, на сьогоднішній день у Національному банку України немає реальних повноважень по захисту прав споживачів фінпослуг, тому не всі закони виконуються. І саме закон №2456-д дасть нам змогу, як регулятору, добитись більш справедливих правил гри, надасть нові важелі впливу на порушників, допоможе захистити користувачів фінансових послуг. Без нових повноважень та важелів впливу регулятор буде просто безсилий у питаннях захисту прав споживачів», – зазначила Керівник проектів НБУ Ольга ЛОБАЙЧУК.

На думку народного депутата України, Заступника Голови Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Руслана ДЕМЧАКА, прийняття законопроекту №2456-д сприятиме збільшенню довіри до фінансового сектору та вплине на зниження відсоткових ставок.

«Я закликаю своїх колег-парламентарів проголосувати за цей законопроект і дуже сподіваюсь, що він набере потрібну кількість голосів. Цей закон принесе користь як простим людям, так і економіці в цілому. Зокрема, він сприятиме більш чесній ринковій поведінці з боку фінансових установ і відповідному поступовому зниженню процентних ставок. Впевнений, що Верховній Раді України потрібно й надалі працювати над законодавчими змінами, які покращать рівень довіри українців до фінансового сектору. Закон №2456-д не єдиний, який захищає права споживачів фінпослуг. Закон «Про установу фінансового омбудсмена» є також важливим, оскільки ним передбачено запровадження швидкого, справедливого та ефективного інструменту позасудового вирішення спорів, які виникають між споживачами та фінансовими установами», – наголосив Руслан Демчак.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: