Захист електронних банківських документів підвищиться

Національний банк модернізував правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

Зокрема, як інформує прес-служба НБУ, врегульовано використання програмно-апаратного модуля генерації ключів та передбачено застосування як носіїв ключів криптографічного захисту інформації Національного банку виключно захищених носіїв інформації, що дасть змогу:

– оптимізувати норми Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України (зокрема, у частині ведення діловодства (обліку), обладнання приміщень технічними засобами охорони тощо);

– знизити ризики інформаційної безпеки під час управління ключовими даними в банках та інших установах в Україні, що використовують засоби захисту інформації Національного банку.

Відповідні зміни містить Постанова Правління НБУ від 5 жовтня 2018 року №106 «Про внесення змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України».

Метою прийняття Постанови є удосконалення та модернізація вимог до використання та зберігання засобів криптографічного захисту інформації Національного банку України банками та іншими установами в Україні, які використовують такі засоби.

Постанова набирає чинності з 31 березня 2019 року, що дасть можливість банкам та іншим установам поступово адаптуватися до нових вимог регулятора.

Слід нагадати, що відповідно до статті 7 Закону «Про Національний банк України» та статті 10 Закону «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» особливості захисту інформації в системах, які забезпечують банківську діяльність, установлюються Національним банком.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 5 жовтня 2018 року №106 «Про внесення змін до Правил організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: