НКЦПФР удосконалить порядок емісії цінних паперів

Регулятор оприлюднив проект Рішення «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його розроблено відповідно до законів «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» з метою вдосконалення порядку здійснення емісії облігацій підприємств, акцій та облігацій внутрішніх місцевих позик.

Останнім Законом, крім іншого, удосконалено порядок емісії цінних паперів та вимог щодо оформлення проспекту при публічній пропозиції цінних паперів. На виконання його вимог НКЦПФР було розроблено наступні нормативно-правові акти:

– Положення про порядок емісії облігацій внутрішніх місцевих позик та їх обігу, затверджене Рішенням НКЦПФР від 14 червня 2018 р. №391;

– Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу, затверджене Рішенням НКЦПФР від 21 червня 2018 р. №425;

– Порядок реєстрації випуску акцій при збільшенні (зменшенні) статутного капіталу акціонерного товариства, затверджений Рішенням НКЦПФР від 21 червня 2018 р. №426.

У зв’язку із чим виникла необхідність внесення змін до ряду нормативно-правових актів Комісії щодо сфери їхньої дії.

Проектом, зокрема, передбачається, що:

– дія Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств, облігацій міжнародних фінансових організацій та їх обігу, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 27 грудня 2013 р. №2998, буде розповсюджуватися на емітентів, яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку зареєстровано випуски облігацій відповідно до вимого даного Положення;

– дія Порядку реєстрації випуску акцій при зміні розміру статутного капіталу акціонерного товариства, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 31 липня 2012 р. №1073, буде розповсюджуватися на емітентів, яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку зареєстровано випуски акцій відповідно до вимог даного Порядку;

– дія Положення про порядок здійснення емісії облігацій внутрішніх місцевих позик та їх обігу, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 29 квітня 2014 р. №578, буде розповсюджуватися на емітентів, яким Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку зареєстровано випуски облігацій внутрішніх місцевих позик відповідно до вимог даного Положення.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: