В Україні зменшується кількість нелегальних пунктів обміну валют

НБУ за дев’ять місяців 2018 року провів 787 перевірок структурних підрозділів небанківських фінансових установ з питань дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій. Перевірки здійснювались у всіх регіонах України. Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

Основними недоліками, виявленими у ході перевірок структурних підрозділів НФУ, були: проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення; виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів у касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам; ненадання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку; перешкоджання проведенню перевірки.

«Започаткована нами восени 2016 року принципово нова комплексна модель проведення перевірок пунктів обміну валюти виявилась ефективною: вони стали більше приділяти уваги питанням захисту приміщень та виконанню вимог регулятора. Водночас Національний банк прислухається до потреб цього ринку: ми проводимо постійні зустрічі з керівниками НФУ та удосконалюємо нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій. Усе це сприяє розвитку легального ринку обміну валюти та зростанню прозорості валюто-обмінних операцій», – зазначив Директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор БЕРЕЗА.

Так, за даними регулятора, в Україні спостерігається значне зростання середньомісячних обсягів валюто-обмінних операцій по одному обмінному пункту.

Також завдяки комплексній моделі перевірок в Україні зменшується кількість нелегальних пунктів обміну валюти, адже працювати офіційно їх власникам стає вигідніше.

У цілому за дев’ять місяців 2018 року уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 55 пунктів обміну валют, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях. Інформацію про нелегальні обмінні пункти НБУ надіслав до правоохоронних органів.

Найефективнішою була співпраця з підрозділами захисту економіки Національної поліції України в Києві, Київській, Харківській, Львівській та Закарпатській областях, які поінформували НБУ про заходи, вжитті для припинення діяльності незаконних обмінних пунктів.

Дані про виявлені нелегальні обмінні пункти з відповідними фото Національний банк також розміщує на своєму офіційному сайті у розділі «Незаконні пункти обміну валюти».

Детальну інформацію про видані Національним банком генеральні ліцензії небанківським фінансовим установам можна знайти на офіційному сайті НБУ у пошуковій системі «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Слід нагадати, що відповідно до Постанови Правління НБУ від 01.07.2016 р. №962 діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: