Законодавство щодо кредитних спілок пропонується вдосконалити

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності ВРУ рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності кредитних спілок».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №9078), він покликаний забезпечити єдине розуміння підходів до принципів діяльності кредитної спілки, удосконалення і розширення напрямів її господарської діяльності, забезпечення прозорості та стабільності ринку взаємного кредитування.

Законопроектом передбачено, що членами кредитної спілки, створеної за територіальною ознакою, можуть бути, окрім фізичних осіб, фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації, за умови, що вони мають місцезнаходження в межах адміністративно-територіальної одиниці, проживання на території якої є ознакою членства фізичних осіб у кредитній спілці.

Проект закону врегулює майбутні правовідносини між кредитними спілками та їхніми членами – юридичними особами щодо набуття та припинення статусу членства.

При цьому передбачений механізм ліквідації кредитної спілки (за рішенням загальних зборів членів кредитної спілки, за рішенням суду), віднесення Уповноваженим органом кредитної спілки до категорії проблемних та неплатоспроможних.

Документ регламентує концептуальний напрямок щодо приєднання кредитних спілок до системи гарантування вкладів фізичних осіб. Але, враховуючи те, що механізм та умови взаємодії учасників із ФГВФО визначається Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», положення законопроекту, які стосуються гарантування, відтерміновані до прийняття змін до цього Закону, які врегулюють гарантування вкладів у кредитних спілках.

Окремим положенням законопроекту передбачена можливість, за рішенням Уповноваженого органу, всеукраїнським асоціаціям кредитних спілок набувати статус саморегулівних організацій кредитних спілок – членів асоціації.

Метою саморегулівної організації кредитних спілок (СРО) є захист прав і спільних інтересів його членів.

У проекті закону окреслюються завдання та повноваження СРО, встановлюється її право щодо контролю за діяльністю своїх учасників, визначаються джерела фінансування СРО.

Законопроектом пропонується внесення змін до деяких нормативно-правових актів, зокрема до Господарського кодексу України, а також законів «Про банки і банківську діяльність», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», «Про фермерське господарство» з метою забезпечення гармонізації нормативно-правових актів, запровадження єдиних термінів та понять.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: