НБУ, Мінфін та ФГВФО зайнялися непрацюючими кредитами у держбанках

У Національному банку відбулось перше засідання Комітету з врегулювання непрацюючих кредитів державних банків. Про це інформує прес-служба НБУ. 

Слід нагадати, що Комітет (робоча група) з урегулювання непрацюючих кредитів державних банків був створений рішенням Ради з фінансової стабільності в липні 2018 року. До його складу входять представники Національного банку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Основними завданнями Комітету є розробка та надання рекомендацій органам управління державних банків у питаннях роботи з непрацюючими кредитами.

Під час засідання Комітету учасники обговорили поточний стан роботи державних банків з непрацюючими кредитами та ключові перешкоди для ефективного захисту інтересів банків у взаємодії з недобросовісними позичальниками. Було ухвалено рішення розробити загальні принципи із врегулювання NPL для державних банків для затвердження на наступному засіданні Комітету.

«Початок роботи Комітету є важливим етапом роботи над вирішенням проблеми непрацюючих кредитів у державних банках. У групі державних банків частка NPL сягає 70% портфелю, ця проблема носить системний характер. Серед іншого, складність полягає в існуванні спільних позичальників, які обслуговують борги в окремих приватних банках і не обслуговують в державних. Регулярні обговорення в рамках Комітету серед іншого сприятимуть розробці оптимальних умов для реструктуризацій кредитів таким позичальникам», – зауважила у ході засідання Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

За рішенням Комітету та з урахуванням рекомендацій МВФ з кінця грудня 2018 року Міністерство фінансів розпочне регулярно інформувати громадськість про результати роботи з урегулювання NPL державних банків.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: