В Україні стабільно розвиваються безготівкові розрахунки

Операції з платіжними картками є беззаперечним лідером серед роздрібних платежів.

Про це розповіла Заступник директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Ольга ВАСИЛЄВА під час конференції UPC «Картковий бізнес – основа банківського рітейлу», повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

За її словами, так історично склалося, що в Україні сьогодні платіжна картка є найпопулярнішим он-лайн інструментом здійснення роздрібних платежів, що забезпечує миттєві перекази і оплату. Відповідно розвивається й інфраструктура з обслуговування платіжних карток. Зараз загальний рівень терміналізації в країні становить у середньому 6 тис. pos-терміналів на 1 млн. населення. Кількість терміналів зростає щороку приблизно на 15%.

При цьому насиченість різних регіонів України терміналами досить неоднорідна. Темпи розвитку інфраструктури в містах-мільйонниках і невеликих містах значно відрізняються. Наприклад, у Києві встановлено найбільше торгівельних терміналів (17 тис. на 1 млн. населення), а найменше – у Тернопільській та Закарпатській областях (3,6 та 3,5 тис. на 1 млн. населення відповідно). Тому питання розвитку платіжної інфраструктури відповідно до потреб ринку потребує окремої уваги з боку держави.

Водночас зростає кількість безконтактних карток, і сьогодні в Україні вже кожна 20 платіжна картка – безконтактна. Це дає можливість банкам розвивати інноваційні платежі, наприклад, з використанням смартфонів.

Також Ольга Василєва розповіла про плани Національного банку щодо подальшої модернізації системи електронних платежів та впровадження міжнародних стандартів, підвищення конкуренції на платіжному ринку, а також про необхідність проведення активних заходів з розширення фінансової інклюзії громадян та рівня їхньої фінансової обізнаності.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: