Фізичні особи зможуть проходити процедуру банкрутства

Відповідні норми передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, прийнятим Верховною Радою минулого тижня, повідомляє прес-служба Національного банку. 

В НБУ підкреслюють, що цей документ (реєстраційний №8060) вирішує важливе соціальне питання неплатоспроможності позичальників – фізичних осіб, які до цього часу не мали можливості ініціювати та пройти процедуру банкрутства. Відтепер позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може офіційно ініціювати своє банкрутство. Важливо, що стати ініціатором позову про банкрутство згідно Кодексу може тільки сам позичальник, а не кредитор.

Для подібних випадків у таких країнах, як США, Німеччина, Латвія, Польща та інших існує спеціальне законодавство, спрямоване на розв’язання тимчасових проблем громадян. Воно забезпечує надання допомоги чесним боржникам шляхом, передусім, реструктуризації боргів, а в разі неможливості боржником у майбутньому погасити борги – їх списання.

На думку Національного банку, після відновлення платоспроможності боржника виграє не лише він, але і держава загалом. Звільняючись від боргів, громадянин повертається до активної легальної праці, продовжує бути платником податків та зберігає трудовий потенціал.

Так, у Кодексі процедур банкрутства пропонується:

– запровадити процедуру «fresh start» для відновлення платоспроможності боржника у максимально стислі терміни (якщо громадянин опинився у скрутному становищі, то держава дасть можливість почати фінансове життя з «чистого аркуша»);

– встановити мінімальні бар’єри на шляху до звернення громадян до такого юридичного механізму, як відновлення платоспроможності;

– передбачити участь арбітражного керуючого, який допоможе боржнику розв’язати його фінансові проблеми;

– задля виключення можливості шахрайства передбачити тести на добросовісність: на вході у систему, у самому процесі розгляду справи та щодо наслідків визнання особи банкрутом.

Поряд із цим, і для юридичних осіб процедура банкрутства стане ефективнішою та прозорішою. Так, Кодекс:

– мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що позитивно вплине на захист прав кредиторів, і, як наслідок, буде сприяти відновленню кредитування;

– продаж майна підприємств-банкрутів буде проходити виключно через електронні аукціони;

– скоротяться строки процедури банкрутства.

У цілому, ухвалення нового Кодексу про банкрутство дозволить вирішити такі питання:

– зниження марнотратних витрат на повернення боргів та зниження вартості продажу проблемних активів;

– заохочення до відповідального запозичення;

– зменшення негативних зовнішніх ефектів, спричинених неточною оцінкою ризиків;

– збільшення вироблення оподатковуваного доходу;

– максимізація економічної активності;

– заохочення підприємництва;

– підвищення стабільності та передбачуваності у фінансовій системі та економіці.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: