Порядок ліцензування діяльності з переказу коштів змінено

НБУ вніс зміни до порядку видачі та відкликання в небанківських фінансових установ ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Про це інформує прес-служба регулятора.

Метою цих змін є забезпечення Національним банком реалізації і моніторингу ефективності застосованих Радою національної безпеки і оборони України санкцій у відповідності до Закону України «Про санкції». Крім того, йдеться про уточнення вимог щодо прозорості структури власності небанківських фінансових установ (НФУ) і гармонізацію нормативно-правових актів регулятора з нормами європейського законодавства в частині відкликання ліцензії.

Так, зокрема:

1. Встановлено обов’язок НФУ, яка отримала ліцензію, розробити та затвердити внутрішні документи з питань реалізації персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) з урахуванням законодавства України про санкції та нормативно-правових актів Національного банку у сфері забезпечення реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

2. Уточнено перелік обставин, за яких ділова репутація НФУ не вважається бездоганною та за яких структура власності НФУ визнається непрозорою (в частині її циклічності).

3. Конкретизовано підстави, за яких Національний банк має право відкликати в НФУ ліцензію:

– повторне невиконання НФУ вимог та рішень Національного банку, зокрема щодо надання інформації, документів, звітності;

– припинення надання НФУ послуг з переказу коштів більше ніж на 180 календарних днів та не відновлення такої діяльності протягом 90 календарних днів із дня повідомлення про це Національним банком;

– виявлення двох і більше порушень НФУ вимог нормативно-правових актів Національного банку щодо забезпечення реалізації і моніторингу ефективності застосованих РНБО відповідно до Закону «Про санкції» персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій);

– наявність документально підтвердженої інформації від державного правоохоронного органу спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, про те, що діяльність НФУ містить ризики виникнення загроз національній безпеці України.

4. Передбачено внесення НФУ плати за узгодження змін до внутрішніх правил про переказ коштів (якщо зміни до правил вносяться виключно з метою їх приведення у відповідність до змін до законодавства України, то така плата не вимагається).

Відповідні норми передбачені Постановою Правління НБУ від 16 жовтня 2018 року №109 «Про затвердження змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків».

Документ набрав чинності з 24.10.2018 р., крім змін, які стосуються внесення НФУ плати за узгодження змін до її внутрішніх правил про переказ коштів. Ці зміни набирають чинності з 1 квітня 2019 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: