Корпоративне право активно розвивається

Асоціація правників України провела XII Щорічний форум з корпоративного права. У ньому взяли участь провідні юристи, науковці, представники органів законодавчої, виконавчої та судової влади, банкіри, страховики, представники бізнесу.

У рамках цьогорічного форуму відбулися експертна дискусія «Концепція розвитку корпоративного законодавства в Україні» та чотири панельні дискусії – «Фондовий ринок: куди йдемо?», «ТОВ. Гра за новими правилами», «Акціонерні товариства: останній досвід», «Судова практика у корпоративних спорах».

Як зазначив, відкриваючи Форум, Віце-президент Асоціації правників України Володимир САЄНКО, на цьому заході, який проводиться вже дванадцятий раз, збирається еліта корпоративного права, люди, що дійсно розбираються у предметі та яким цікаво розвиватися професійно. Форум – це майданчик, де обговорюються актуальні новели та проблеми, які цікавлять фахівців у сфері корпоративного права. При цьому з кожним роком зростає роль Асоціації правників України. Сьогодні багато її членів бере участь у робочих групах із розробки нових законодавчих актів і у подальшому вони можуть побачити реальні результати своєї роботи.

За словами Голови НКЦПФР Тимура ХРОМАЄВА, корпоративне право в Україні активно розвивається. При цьому зараз також ведеться робота над вдосконаленням законодавства щодо управління активами та рейтингування. Сьогодні вітчизняний фондовий ринок вже можна вважати достатньо «стерильним» для того, щоб на ньому запроваджувалися правила, які б допомагали його учасникам знаходити консенсус один з одним, а також стимулювали бізнес до формування активів для інвестування. Саме для цього Комісія за останні роки очистила ринок від значної кількості сміттєвих цінних паперів.

На думку пана Хромаєва, корпоративне право має стати локомотивом як для українських, так і для зарубіжних інвесторів. Також доцільно, щоб Верховна Рада підтримала ініціативи, спрямовані на розширення спектру фінансових інструментів на ринках капіталу. Зокрема, йдеться про проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (реєстраційний №9035).

Розповідаючи про останні тенденції у сфері корпоративного права, народний депутат, Голова підкомітету з питань цінних паперів, фондового ринку, діяльності рейтингових агентств та електронної комерції Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Павло РІЗАНЕНКО звернув увагу на те, що у поточному році запрацювали закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах». Вже є результати їх практичної імплементації, які треба аналізувати.

Також він відмітив, що однією з умов прийняття змін до пенсійного законодавства було запровадження другого рівня пенсійної системи, починаючи з 2019 року. До цієї дати залишається лише два місяці, й існує дуже мала вірогідність щодо реалізації даного завдання, а без цього не можна говорити про появу в Україні довгих грошей та ефективний розвиток фондового ринку.

Зі свого боку, Партнер юридичної фірми Aequo Анна БАБИЧ до позитивів останнього часу віднесла формування практики реалізації в Україні нового корпоративного законодавства. Натомість вона зазначила, що Парламент, на жаль, досі не прийняв важливий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інвесторів від зловживань на ринках капіталу» (реєстраційний №6303-д).

Член НКЦПФР Дмитро ТАРАБАКІН розповів про основні зрушення, які відбулися на ринку останнім часом. Серед них, зокрема, досягнення спільної мови з Міністерством фінансів щодо необхідності розвитку вторинного ринку ОВДП, реалізація норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів», запровадження Національним депозитарієм нового програмного забезпечення, прийняття Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» (щодо номінального утримувача), запуск процесу перетворення Розрахункового центру у справжнього центрального контрагента.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: