У першій половині 2018 року ціна ICO-токенів знизилася на 66%

Про це свідчать результати дослідження компанії EY «ICO-проекти 2017: рік потому», в рамках якого вивчалися хід практичної реалізації проектів і прибутковість інвестицій.

ОСНОВНІ ТРЕНДИ

У ході дослідження було зібрано дані по 372 ICO-проектах по всьому світу і детально розглянуто 141 найбільший з них, на чию частку припало 87% від усього залученого в рамках ICO фінансування. Це дозволило відстежити процес їх реалізації у першій половині 2018 року. Оскільки ринок ICO не регулюється, єдиного джерела даних немає. Інформація була отримана з відкритих джерел (біржі, звіти про результати ICO, ICO-трекери, агрегатори даних, новинні сайти, сканери мережі/платформ блокчейн і спеціалізовані ресурси/інтерв’ю по темі блокчейн). Отримані результати були співставлені з висновками інших відкритих досліджень.

Згідно з результатами дослідження, 86% найбільших проектів з первинного розміщення токенів (Initial Coin Offering – ICO), зареєстрованих на біржах криптовалют у 2017 році, торгуються нижче початкової ціни розміщення, загальна вартість портфеля таких ICO знизилася на 66% у порівнянні з піковою ціною на початок поточного року.

30% ICO-проектів майже повністю знецінилися. Проте після торгів ряд ICO, що пройшли в 2017 році, все ж продемонстрували зростання вартості, причому головним чином це зростання (99%) припало на токени десяти найбільших проектів, спрямованих, в основному, на створення блокчейн-інфраструктури.

Дане дослідження є продовженням проведеного EY в грудні 2017 року первинного аналізу найбільших ICO, на частку яких припало 87% загального обсягу зібраних торік коштів. Результати підтверджують факт відсутності у потенційних інвесторів можливості здійснити фундаментальну оцінку і перевірку, що призводить до надзвичайно високої волатильності після початку торгів.

Організатори ICO-проектів стверджують, що за перше півріччя 2018 року у результаті цих проектів було залучено $15 млрд., в той час як в 2017 році цей показник склав $4,1 млрд. Однак експерти компанії EY встановили, що лише 29% із ICO-проектів 2017 року, проаналізованих у рамках дослідження, дійшли до етапу створення прототипу або робочого продукту, а це лише на 13% більше за відповідний показник грудня 2017 року. Решті 71% немає що запропонувати ринку.

ЮТІЛІТІ-ТОКЕНИ ВТРАЧАЮТЬ ЦІННІСТЬ

У рамках дослідження були детально проаналізовані 25 компаній, що представили робочий продукт. Сім із них брали платежі за продукти як в токенах, так і в фіатних (фідуціарних) валютах. У результаті, клієнти могли здійснювати покупки безпосередньо (без використання токенів, випущених у рамках ICO), тим самим обходячи власників токенів і знецінюючи самі маркери. Як мінімум, в одному випадку компанія-організатор ICO відмовилася від використання токенів, випущених у рамках ICO (провела детокенізацію).

ПЛАТФОРМА-ЛІДЕР

Лідируючи позиції на ринку ICO зберігає платформа Ethereum: вона користується найбільшою популярністю серед розробників і найчастіше згадується в соціальних мережах. Незважаючи на появу нових платформ, немає підстав заявляти, що вони здатні похитнути позиції Ethereum як основного майданчика.

ОЦІНКА РИЗИКІВ

«Не дивлячись на торішню лихоманку навколо ICO, так і немає розуміння, які ризики і вигоди тягнуть за собою такі вкладення. Крім того, інвестори і організатори ICO розходяться в думках щодо можливих строків окупності проектів. ICO – це абсолютно нова модель залучення капіталу, і учасники ICO повинні розуміти, що існують чинники, здатні зробити інвестиції ризикованими, наприклад для розробки комерційного продукту може знадобитися тривалий час.

Питання незалежної перевірки і обізнаності про ризики, безумовно, набувають особливої ​​актуальності. Кількість ICO-проектів, вартість токенів яких зросла після початку торгів, настільки незначна, що для отримання повернення від вкладень в ICO-проекти 2017 року потрібна була б фантастична удача або далекоглядний підхід до формування портфеля. На поточний момент вигоди від вкладень на даному ринку не компенсують ризики», – пояснив Пол БРОУДІ, Керівник глобальної практики EY з надання послуг у сфері інновацій та технології блокчейн.

Більш детально – у дослідженні компанії EY «ICO-проекти 2017: рік потому»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: