Міжнародні страхові компанії готуються до впровадження МСФЗ 17

Аналізу цього питання присвячене дослідження компанії Deloitte щодо МСФЗ в області страхування «2021 рік: зворотний відлік пішов. Міжнародні страхові компанії готуються до впровадження МСФЗ 17».

Як зазначається у повідомленні Deloitte, минув рік з моменту публікації МСФЗ 17 «Договори страхування» і залишається трохи більше двох років до дати обов’язкового набуття чинності даним стандартом з 1 січня 2021 року.

Дослідження, проведене аналітичним підрозділом журналу «Економіст» (EIU) від імені компанії Deloitte, охоплює думки 340 керівників страхових компаній з Північної Америки, Європи та Азії про масштаби і складності проблем впровадження МСФЗ 17, пов’язаних із проектним бюджетуванням, технологічним оснащенням для дотримання необхідних вимог і наявністю ресурсів для проведення відповідних змін.

Його основні висновки свідчать про таке. Часу на підготовку до впровадження нового стандарту цілком достатньо. Міжнародні страхові компанії висловлюють обережну впевненість у тому, що вони вкладуться в терміни впровадження – і 90% респондентів вважають, що їхні процеси будуть повністю відповідати новим вимогам станом на 1 січня 2021 року (45% опитаних говорять про високий рівень впевненості).

Отримані відповіді розрізняються залежно від виду здійснюваної діяльності. Так, 60% представників компаній, що займаються страхуванням здоров’я, висловлюють високий рівень впевненості, у той час як лише 37% страхових компаній, що займаються страхуванням життя, дали аналогічну відповідь. З точки зору регіону обслуговування клієнтів велику впевненість висловлюють європейські компанії.

Окрема увага в дослідженні приділяється необхідності модернізації існуючих технологій. 87% страховиків вважають, що їхні системні технології зажадають модернізації для збору нових даних і виконання розрахунків, необхідних для відповідності новим вимогам. Збір даних також був названий найбільш складним технологічним завданням.

Також дані дослідження свідчать, що до бюджетів страховиків уже закладені значні витрати на впровадження нового стандарту. Більшість страхових компаній тепер планують свої бюджети, у результаті чого стало очевидно, що прогнозовані витрати значно перевищать очікування 2013 року.

35% страховиків розраховують витратити понад 50 млн. євро на приведення своїх процесів у відповідність до нових вимог. Для порівняння: п’ять років тому лише 7% опитаних були готові до цього.

Більш детально – у дослідженні Deloitte «2021 рік: зворотний відлік пішов. Міжнародні страхові компанії готуються до впровадження МСФЗ 17»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: