З початку року жодного банку не було визнано неплатоспроможним

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб вважають, що новий Кодекс України з процедур банкрутства має позитивно вплинути на захист прав кредиторів.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Фонду, Заступник директора-розпорядника ФГВФО Світлана РЕКРУТ під час круглого столу на тему «Кредитування та суди: відновити не можна вбити» зазначила: «З початку 2018 року в Україні жодного банку не було визнано неплатоспроможним – це дає нам підстави вважати, що криза позаду, а далі буде зміцнення банківської системи. І саме зараз такий період, який ми маємо використати для того, аби закрити усі прогалини в законодавстві, щоб надалі банківська система могла стабільно розвиватися».

Як раніше повідомляв Фонд гарантування, однією з кричущих проблем є недосконалість судової системи. Недосконалості в законодавстві часто використовують недобросовісні позичальники чи колишні акціонери, і таким чином, виводять свої активи, щоб завадити Фонду реалізувати їх через аукціон.

«Недопустимим є прийняття рішень судами за формальною ознакою. Але одна кома поставлена не в тому місці, або помилка в договорі на одну десяту метра іноді стають причиною скасування договору іпотеки, і це позбавляє кредит забезпечення, а Фонд можливості повернути гроші вкладникам. Саме тому у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб дійсно сподіваються, що Кодекс України з процедур банкрутства, який Верховна Рада прийняла тиждень тому, і реформа судової гілки влади – дозволять посилити права кредиторів та дадуть поштовх розвитку банківської системи», – сказала Світлана Рекрут.

Слід нагадати, що протягом кризи 2014-2017 років 96 банків стали неплатоспроможними. ФГВФО здійснює процедуру ліквідації 92 банків. Загальна сума коштів, отримана вкладниками банків, що були передані в управління Фонду після набуття чинності Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (26.02.2012 р.), у рамках виплати гарантованого відшкодування станом на 1 жовтня 2018 року склала майже 90 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: