Уповноважені банки ефективніше оперуватимуть готівкою НБУ

Національний банк розширив можливості уповноважених банків ефективніше здійснювати операції із запасами готівки регулятора, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Зокрема, уповноважені банки отримають можливість:

– зараховувати до запасів готівки, що перебуває в них на зберіганні, пачки банкнот, прийняті від інших банків, що підлягають перерахуванню;

– вести їхній окремий облік та оброблення.

Також змінено регламент подання заявок та дозволів. Крім того, подовжено терміни перерахування коштів, що створює сприятливі умови для виконання операцій із запасами готівки на зберіганні.

З метою мінімізації операційних ризиків уповноважені банки повинні розробити план дій щодо організації роботи із запасами готівки на зберіганні в умовах обставин непереборної сили та погодити його з Національним банком, а також періодично проводити тестування та за його результатами – оновлення зазначеного плану.

Національний банк отримає можливість застосовувати штрафні санкції до уповноважених банків у разі повторного допущення останніми порушення умов зберігання запасів готівки Нацбанку.

Відповідні норми передбачені Постановою №112 Правління НБУ від 23 жовтня 2018 року «Про затвердження змін до Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків», яка набрала чинності з 1 листопада 2018 року.

Водночас з 1 січня 2019 року набирають чинності пункти, які стосуються:

– укладення договору про зберігання запасів готівки Національного банку за новим зразком;

– можливості зарахування до запасів готівки на зберіганні готівку, що підлягає перерахуванню;

– застосування штрафних санкцій до уповноваженого банку.

Слід нагадати, що Положення про передавання запасів готівки на зберігання до уповноважених банків розроблене з метою реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, якою передбачається перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існувала в Україні, на делеговану модель.

Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає в тому, що Національний банк делегує частину функцій, які він виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам, Cash-in-Transit (СІТ)-компаніям.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: