Правове регулювання страхового ринку зміниться

strahovynormНацкомфінпослуг розробила зміни до ряду нормативно-правових актів щодо регулювання діяльності страховиків. Вони, зокрема, передбачені проектом Розпорядження «Про внесення змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя та Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика», який оприлюднила Комісія.

Як зазначається у пояснювальній записці до документу, він розроблений з метою вдосконалення методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими ніж страхування життя та встановлення вимог до власного капіталу страховиків.

Підготовка проекту розпорядження обумовлена необхідністю врахування потреб страхового ринку щодо запровадження методик формування страхових резервів, які точніше враховуватимуть актуарну сутність зобов’язань страховика за договорами страхування, оновлення підходів та методології оцінки обсягу страхових зобов’язань відповідно до міжнародних тенденцій та досвіду у цій сфері, врахування Міжнародних стандартів фінансової звітності щодо перевірки адекватності страхових зобов’язань страховика.

Водночас, враховуючи необхідність дотримання належного рівня платоспроможності страховика та забезпечення виконання зобов’язань за договорами страхування, запровадження прогресивних підходів до оцінки обсягу страхових зобов’язань страховика має бути поєднано із заходами щодо покращення якості його активів, зокрема шляхом встановлення вимог до власного капіталу страховиків.

Більш детально – у проектах змін до Методики та Положення

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: