Як реформуватимуться ринки капіталу в Україні

НКЦПФР затвердила Концепцію реформи інфраструктури ринків капіталу в Україні, розроблену за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку, інформує прес-служба Комісії.

Концепцією передбачається визначення напрямів удосконалення законодавства з метою забезпечення модернізації інфраструктури ринків капіталу в Україні відповідно до міжнародних стандартів та практик, зокрема:

– консолідація виконання функцій центрального депозитарію Національним депозитарієм України;

– здійснення клірингової діяльності центрального контрагента установою, яка отримає відповідну ліцензію від НКЦПФР. Передбачається скасування монополії Розрахункового центру на проведення грошових розрахунків за правочинами щодо цінних паперів;

– встановлення вимог до діяльності центрального контрагента і центрального депозитарію з урахуванням актів ЄС, зокрема директив EMIR і CSDR.

Наступним кроком у реформуванні інфраструктури ринків капіталу в Україні повинна стати реалізація передбачених Концепцією пропозицій щодо внесення змін до законодавства. Наразі Комісія працює над новою редакцією Закону «Про депозитарну систему України», а також над внесенням змін до інших законів України та нормативно-правових актів.

Крім того, для реалізації Концепції необхідним є здійснення корегування норм проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» (реєстраційний №9035 від 03.09.2018 р.), внесеного на розгляд Верховної Ради України групою народних депутатів.

Більш детально – у Концепції реформи інфраструктури ринків капіталу в Україні 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: