До договорів страхування життя в іноземній валюті встановлять додаткові вимоги

Це передбачено проектом Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Додаткових вимог до договорів страхування життя».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, частиною п’ятою статті 16 Закону України «Про страхування» визначено, що Уповноважений орган має право встановлювати додаткові вимоги до договорів страхування життя та договорів страхування майна фізичних осіб.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, з метою захисту прав споживачів при укладанні нових договорів страхування життя було прийняте Розпорядження від 1 червня 2017 року №2172 «Про затвердження Додаткових вимог до договорів страхування життя».

Прийняття цього документа було спрямовано на встановлення додаткових вимог для забезпечення захисту осіб, що укладають договори страхування життя, оскільки вони мають довгостроковий характер.

Разом із тим, у зв’язку з прийняттям Закону України «Про валюту і валютні операції» страховики зі страхування життя отримали можливість на підставі ліцензії Національного банку України на здійснення валютних операцій проводити розрахунки в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя.

Саме тому з метою захисту прав споживачів фінансових послуг виникла необхідність встановити додаткові вимоги до договорів страхування життя, у разі, якщо грошові зобов’язання за договорами страхування життя визначено в іноземній валюті та/або в розрахункових величинах, відмінних від національної валюти та від іноземної валюти.

З прийняттям проекту Розпорядження Нацкомфінпослуг матиме змогу забезпечувати захист прав споживачів при укладанні нових договорів страхування життя, що сприятиме виконанню страховиками зобов’язань за договорами страхування життя в повному обсязі та зменшенню кількості скарг споживачів страхових послуг на недобросовісних страховиків.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення змін до Додаткових вимог до договорів страхування життя»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: