Грошова маса з початку року зросла на 5,1%

creditdepositОсновним стимулом такої динаміки переважно був приріст депозитів у національній валюті.

За даними Національного банку, залишки за депозитами у національній валюті за підсумками 11 місяців поточного року збільшилися на 4,3%. Проте в листопаді залишки скоротились на 0,3%, що було зумовлено тимчасовим посиленням волатильності на валютному ринку в результаті нагнітання політичної напруги. Це також вплинуло на динаміку залишків за депозитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті), які в листопаді знизилися на 2,1%, тоді як з початку року вони зросли на 1,4%.

Динаміку кредитної активності банків минулого місяця продовжували визначати високий рівень боргового навантаження (насамперед, серед позичальників корпоративного сектору) та необхідність реструктуризації їх кредитів. Це пояснює стрімкий приріст (на 6,3%) залишків кредитів у національній валюті у листопаді, зокрема кредитів підприємств (на 7,5%).

Частково приріст кредитного портфелю у гривні міг бути спричинений реструктуризацією окремими банками заборгованості за кредитами в іноземній валюті, залишки за якими за місяць знизилися на 6%. Таким чином, кредитний портфель банків за результатами листопада майже не змінився.

Водночас залишки за кредитами банків в національній валюті з початку року збільшились на 18,3%. У тому числі кредитів, наданих бізнесу, – на 23,2%. Зростанню корпоративного кредитного портфелю в гривні сприяло і зниження ринкових процентних ставок.

Обсяги кредитування домогосподарств продовжували скорочуватися. З початку року портфель кредитів населення у національній валюті скоротився на 4,1%, у тому числі в листопаді – на 0,3%.

Більш детально – у Грошово-кредитній статистиці НБУ за листопад 2016 року

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: