Банківські рахунки умовного зберігання користуються попитом

Нацбанк констатує підвищення попиту на відкриття та застосування рахунків умовного зберігання (ескроу рахунки) в українських банках.

Про це розповіли представники НБУ під час семінару «Механізм ескроу: перші результати та перспективи використання в Україні», організованому юридичною фірмою Avellum та Американською торговельною палатою в Україні, повідомляється на офіційній сторінці Національного банку у Facebook.

Зокрема, Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА нагадала, що хоча механізм ескроу рахунків не є новим продуктом для українського ринку, проте він не був широко розповсюдженим. Водночас інструмент ескроу відкриває широкі можливості для супроводження цілого спектру угод, забезпечуючи гарантію виконання зобов’язань сторонами таких угод у цивілізований спосіб. По суті – це різновид покритого акредитиву чи покритої гарантії.

«Ескроу рахунки є прогресивною та необхідною банківською послугою для проведення несистемних угод з купівлі-продажу корпоративних прав, активів, нерухомості. Але на сьогодні в учасників ринку через відсутність повної інформації склалась думка, що рахунки умовного зберігання можна використовувати лише для вищезазначених операцій. Національний банк вважає, що цей інструмент може використовуватись бізнесом для ширшого кола операцій. Для підвищення капіталізації цієї послуги Національний банк планує продовжити консультації з експертною спільнотою та розглядатиме доцільність необхідних удосконалень як власних нормативно-правових актів, так й ініціатив змін до законодавства. Як мінімум на законодавчому рівні необхідно визначити таке поняття, як ескроу агент та хто ним може бути», – зазначила Катерина Рожкова.

У свою чергу Директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Олександр ЯБЛУНІВСЬКИЙ розповів про результати проведеного серед банків опитування про використання ескроу рахунків.

«Результати нашого опитування показали, що більшість банків вже відкривають ескроу рахунки своїм клієнтам, зазвичай для операцій squeeze-out. Як ми побачили з сьогоднішньої дискусії на прикладі конкретних угод, squeeze-out банки успішно використовують наявну законодавчу та нормативну базу. Водночас від громадян ми отримали запити, більшість яких стосувались оформлення угод з продажу нерухомості із використанням ескроу рахунків. Саме їх використання для цих цілей є цілком коректним і відповідає кращим світовим практикам», – зазначив Олександр Яблунівський.

Національний банк вже підготував роз’яснення для банків та готовий до діалогу з учасниками ринку, оскільки в країні тільки формується культура використання цього виду рахунків у різних сферах, зокрема для торгівельних операцій.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: