Які законопроекти є пріоритетними для НБУ

У Національному банку відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, представники НБУ нагадали про пріоритетні, на думку центробанку, фінансові законопроекти. Це, зокрема:

законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг» (реєстраційний №2413а);

– законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг» (реєстраційний №2456-д);;

– законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів» (реєстраційний №7270).

Учасники засідання також обговорили основні напрями роботи Національного банку та стан банківської системи. Так, за словами Першого заступника Голови НБУ Катерини РОЖКОВОЇ, за підсумками проведення оцінки стійкості банків виявлено, що банківський сектор є достатньо капіталізованим та фінансово стійким. Банки загалом коректно відображають якість власних активів. Проте вони мають продовжити роботу із реструктуризації балансів та удосконалення бізнес-моделей, щоб бути готовими до гіпотетичних глибоких криз.

Говорячи про стан підготовки НБУ нормативно-правових актів на виконання Закону України «Про валюту і валютні операції», Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ повідомив, що днями НБУ оприлюднив для публічного обговорення три із семи проектів нормативно-правових актів, які стануть основою для принципово нової ліберальної і прозорої системи валютного регулювання, передбаченої Законом «Про валюту і валютні операції». Опубліковано ті три постанови, які визначають норми валютного регулювання, що застосовуватимуться, коли Україна повністю перейде до свободи проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено законом», як це передбачено вищезазначеним Законом.

У цілому, запропоноване нове валютне регулювання містить такі новації:

– дерегуляція інвестицій за кордон;

– спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою;

– розширення переліку валютних операцій, доступних клієнтам банків;

– спрощення процедури купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків;

– розширення можливостей для проведення операцій з банківськими металами.

Слід нагадати, що Закон «Про валюту та валютні операції» буде введений у дію 7 лютого 2019 року.

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: