У Парламенті перейнялися відновленням платоспроможності кредитних спілок

До Верховної Ради подано депутатський законопроект «Про відновлення платоспроможності або ліквідацію кредитних спілок України».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №9268), ним встановлюються правові та організаційні засади подолання негативних наслідків у діяльності кредитних спілок України, що призвели до втрати доступності до своїх заощаджень вкладниками кредитних спілок.

Законопроектом передбачається визначення поняття шкоди, заподіяної кредитним спілкам України діями або бездіяльністю державних органів у період та після фінансової кризи 2009-2010 років, її види, суб’єктів, що таку шкоду заподіяли, порядок її обчислення та визнання кредитної спілки такою, що постраждала і потребує відновлення платоспроможності або ліквідації.

Для ефективної реалізації запропонованих законопроектом механізмів передбачено створення Уповноваженого органу, який, реалізовуючи свої повноваження, здійснюватиме управління процесами ліквідації або відновлення платоспроможності кредитних спілок.

Із прийняттям цього проекту закону чинне законодавство про кредитні спілки доповниться законодавчими положеннями, що зобов’язують чинного регулятора більше уваги приділяти питанням пруденційного нагляду та ранньої діагностики можливих соціально-економічних проблем, а новоствореного регулятора та правоохоронні органи – здійснити комплекс заходів, спрямованих на врятування кредитної спілки перед тим, як може бути поставлено питання про її ліквідацію.

Крім того, законопроектом визначено основні етапи процедури ліквідації (відновлення цивільної дієздатності, операційної спроможності, повної платоспроможності) кредитної спілки та повноваження суб’єктів цього процесу, визначено суб’єктів прийняття рішення про ліквідацію, її часові рамки та поняття компенсаційних виплат.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: