Як здійснюватиметься валютна лібералізація

Подальші кроки із валютної лібералізації залежатимуть від макроекономічної ситуації та впровадження законодавчих змін, спрямованих на підвищення податкової прозорості бізнесу та громадян. 

На цьому наголосив Начальник управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК під час виступу на міжнародній конференції Український Форум управління приватним капіталом, організованої Adam Smith Conferences, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook. При цьому він підкреслив: «Політика регулятора має бути послідовною: краще бути від початку більш консервативними, однак зберегти при цьому послідовність рішень з валютної лібералізації».

Також пан Степанюк зупинив увагу на основних змінах, які відбудуться у валютному регулюванні України після введення в дію Закону «Про валюту і валютні операції» у лютому 2019 року. Серед них, подовження граничного строку здійснення розрахунків до 365 днів, скасування індивідуальних ліцензій, уможливлення онлайн-купівлі іноземної валюти, придбання іноземної валюти для формування страхових резервів при страхуванні життя, здійснення розрахунків у валюті за державними цінними паперами, номінованими в іноземній валюті.

За словами Євгена Степанюка, впровадження пакету змін до законодавства, спрямованого на імплементацію Плану дій BEPS та приєднання до багатостороннього обміну інформацією, дозволить забезпечити належну прозорість міжнародних транзакцій і зрозумілість джерел походження використовуваних для цього коштів. Відповідно, стане можливим повноцінний перехід до вільного руху капіталу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: