Світовий ринок фінансових технологій стає масштабнішим

Компанія KPMG Fintech та інвестиційна фірма H2 Ventures оголосили результати рейтингу 2018 Fintech100 (Провідні світові новатори у сфері фінансових технологій у 2018 році), що висвітлює динамічні компанії у сфері фінансових технологій з усього світу, які трансформують індустрію фінансових послуг, від цифрових платежів і кредитування до технологій страхування (insurtech) та нео-банківських послуг, оскільки залучають інвестиції рекордними темпами.

ВИБІР FINTECH100

2018 Fintech100 – це п’яте видання щорічного звіту, який є результатом співпраці інвестиційної фірми H2 Ventures та KPMG Fintech.

Fintech100 включає:

– Leading 50 фірм з усього світу, що беруть участь у рейтингах на основі своєї діяльності у сфері інновацій, залучення капіталу, досягнутих масштабів;

– Emerging 50 фірм, що пропонують нові цікаві технології, які знаходяться на передньому плані щодо залучення інноваційних технологій та практик, і часто пропонують нові бізнес-моделі.

Компанії для Fintech100 були відібрані за результатами великих глобальних досліджень та аналізу на основі даних, що грунтуються на п’ятьох чинниках. Серед них, зокрема:

– загальний обсяг залученого капіталу;

– темп приросту капіталу;

– географічне різноманіття;

– галузеве різноманіття;

– X-фактор: ступінь інновацій продукту, послуги та бізнес-моделі (суб’єктивний вимір, який застосовується лише щодо компаній, що знаходяться у списку 50 нових зірок (50 Emerging Stars).

Два критерії пов’язані зі збільшенням капіталу, що вказує на те, що інвестори венчурних капіталів покладаються на здатність фірм впроваджувати інновації для створення довготривалої стійкої конкурентної переваги.

ОСНОВНІ ВИСНОВКИ

– Китайські компанії, що використовують технології та інновації (фінтехи), продовжують домінувати у верхній частині списку та займають три з п’яти кращих місць у списку Leading 50. На першому місці знаходиться компанія Ant Finance, на другому – компанія JD Finance, на третьому – компанія Сінгапур Grab, що вперше була включено до рейтингу, на четвертому – компанія Baidu, а на п’ятому – компанія Sofi.

– Глобальна конкуренція продовжує розширюватися, охоплюючи компанії з 36 різних країн, представлених в Fintech100 у повному обсязі, з 29 компаній в 2017 році та 22 компаній, представлених в 2016 році. Майже половина компаній цього року (41) були засновані і продовжують працювати на ринках, що розвиваються.

– США переважає у Fintech100, розмістивши 18 компаній, у тому числі три з них увійшли до десятки кращих. Далі йде Великобританія, яка представила 12 компаній, та Китай з 11 компаніями. Австралія та Сінгапур представили 7 та 6 компаній у сфері фінансових технологій відповідно.

– У Fintech100 домінують фінансові компанії (що займаються здійсненням платежів): у цілому представлено 34 таких компанії, за ними слідують 22 кредитних компанії, 14 компаній з управління активами та 12 компаній, що працюють у сфері технологій страхування. «Мульти» фінтех компанії («фінтех» компанії, що пропонують широкий спектр фінансових технологій для клієнтів) домінують у верхній частині списку, який очолила компанія Ant Finance.

Компанії у сфері цифрових технологій або «нео-банки» також збільшили своє представництво до 10 компаній, включивши такі компанії, як Monzo, Number26, SolarisBank, Starling Bank, та зробивши свій дебют в Leading 50.

ТОП-10

– Ant Financial (Китай);

– JD Finance (Китай);

– Grab (Сінгапур);

– Baidu (Du Xiaoman Financial) (Китай);

– Sofi (США);

– Oscar Health (США);

– Nubank (Бразилія);

– Robinhood (США);

– Atom Bank (Великобританія);

– Lufax (Китай).

«2018 Fintech100 демонструє зростаючу різноманітність та масштаб світового ринку фінансових технологій. Платежі та кредитування продовжують залишатись домінуючими секторами, однак управління активами також починає рухатися вперед – у списку 14 компаній, а сфера технологій страхування залишається сильною та включає 12 компаній. Помітною в цьому році є поява нео-банків, їх у переліку 10 – це початок того, що, на нашу думку, прискориться зростання моделей цифрових банківських послуг у всьому світі», – прокоментував Іан ПОЛЛАРІ, Співкерівник KPMG Fintech.

У свою чергу Бен ХІП, Партнер-засновник компанії H2 Ventures, зазначив: «Підтримка венчурного капіталу компаній у сфері фінансових технологій продовжує прискорюватися. Компанії, що перебувають у списку 2018 року, залучили понад $52 млрд. венчурного капіталу, подвоївши загальну суму в порівнянні з минулим роком. Враховуючи великі обсяги фінансування, 26 компаній у Fintech100 за останні 12 місяців залучили $100 млн. кожна. Перші чотири компанії у рейтингу Leading 50 залучили понад $1 млрд. лише за останні 12 місяців».

Більш детально – у звіті 2018 Fintech100

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: