Ключові питання нових валютних регуляцій

Представники НБУ провели зустріч з учасниками банківського сектору та експертної спільноти, присвячену обговоренню проектів нормативних актів у сфері валютного регулювання.

Як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, учасників зустрічі цікавили п’ять ключових питань:

Чи буде визначена процедура онлайн купівлі валюти в нових постановах?

Відповідь: Нове валютне регулювання буде побудоване за принципом головної ідеї закону: все, що не заборонено, – дозволено. Тому зосереджувати увагу в нормативно-правових актах на окремих дозволах в НБУ не вважають доцільним. При цьому, який вигляд матиме власне процедура онлайн купівлі, кожен банк вирішить для себе сам.

Як функціонуватиме механізм контролю дотримання граничних строків розрахунків у майбутньому за умови права банків запитувати будь-які підтвердні документи?

Відповідь: Механізм контролю не змінюється, просто валютний контроль, що здійснювався до проведення операції, заміниться валютним наглядом щодо дотримання строків розрахунків та здійснюватиметься з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Як буде реалізовано норму про обов’язковість розкриття іншим банком інформації по контракту перед банком, який обслуговує, за умов згоди клієнта?

Відповідь: В НБУ вважають за необхідне надати свободу дій для банків у питаннях їхньої взаємодії як з клієнтами, так і з іншими банками. Тому вони мають самостійно вибудувати систему такої взаємодії у питанні надання відповідної інформації за згоди клієнта. Водночас Національний банк опрацює можливість уточнення цього питання у своїх постановах.

Згідно з Угодою про Асоціацію, Україна має відкрити доступ до внутрішніх фінансових ринків для іноземних банків, так само як українські банки мають отримати доступ до іноземних ринків. Чи планує НБУ такі нововведення?

Відповідь: Наразі НБУ не розглядає такої можливості, але зможе це реалізувати пізніше при повному переході до вільного руху капіталу.

Чи планується спрощення системи звітності?

Відповідь: Так. Чим більше буде знято тимчасових антикризових обмежень, тим менше звітності треба буде подавати. НБУ постійно переглядає звітування банків з метою його спрощення та оптимізації.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: