Обсяг гривневих кредитів фізичних осіб у жовтні зріс на 2,2% до 131,4 млрд. грн.

У цілому, кредитний портфель банків у національній валюті у другому осінньому місяці збільшився на 0,5% до 618,8 млрд. грн. Про це свідчать попередні дані «Грошово-кредитної статистики» за жовтень 2018 року, опубліковані НБУ.

Згідно з ними, бізнес надавав перевагу кредитам в іноземній валюті – їхній обсяг у доларовому еквіваленті збільшився на 1,5% до $14,9 млрд., тоді як обсяг кредитів у національній валюті залишився практично на рівні попереднього місяця і становив 485 млрд. грн.

Впродовж жовтня корпоративний сектор збільшив свої депозити у національній валюті на 1,1% до 246,4 млрд. грн., при цьому обсяг залишків валютних депозитів бізнесу скоротився (на 2% до $5,2 млрд.).

Обсяг валютних депозитів населення (в доларовому еквіваленті) зріс на 1% до $8,7 млрд. Водночас зменшився обсяг коштів населення у національній валюті – на 0,8% до 256,8 млрд. грн.

У Нацбанку зазначають, що зростання залишків на гривневих депозитах бізнесу може пояснюватися високими процентними ставками, особливо привабливими на тлі зміцнення гривні. Так, у жовтні ставки за гривневими депозитами для корпоративного сектору продовжували зростати (на 0,6% до 13,6% річних). У результаті, збільшилась різниця між ставками за гривневими та валютними депозитами бізнесу. Ставки за гривневими депозитами фізичних осіб також зросли, хоча й помірніше (на 0,3% до 11% річних).

Вартість гривневих кредитів у жовтні мала різноспрямовану динаміку – для корпоративного сектору вона незначно знизилася, тоді як для фізичних осіб продовжувала зростати.

Динаміка гривневих ставок банків, крім трансмісії від підвищення облікової ставки у вересні та попередні періоди, відображала вплив кон’юнктурних та статистичних чинників. Серед них – посилення конкуренції за клієнтів банків, подальше зростання попиту на кредити з боку населення, а також зміна обліку певними банками окремих кредитних продуктів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: