Європейська галузь управління активами очікує змін

В умовах політичної невизначеності та глобальних системних ризиків європейська галузь управління активами перебуває в очікуванні змін.

Про це йшлося на щорічному Інвестиційному форумі EFAMA – 2018, що відбувся на початку листопада в Брюсселі, в якому взяли участь представники Української асоціації інвестиційного бізнесу, йдеться у повідомленні Асоціації.

Форум було присвячено основним пріоритетам на 2019 рік і наступні чотири роки, забезпеченню конкурентоспроможності європейської інвестиційної індустрії у глобальному вимірі, майбутнім можливостям та ймовірним викликам. На заході зібралися понад 270 представників національних асоціацій компаній з управління активами та інвестиційних фондів країн-членів ЄС, партнерів, корпоративних та асоційованих членів організації, регуляторів ринків цінних паперів та Єврокомісії.

Учасники Форуму обговорили роль європейської галузі управління активами в управлінні заощадженнями та посиленні економічного зростання в Європі – на тлі зниження маржі (винагороди) і підвищення витрат для КУА, поліпшення пенсійного забезпечення (РЕРР – додатковий панєвропейський персональний пенсійний продукт третього рівня), сприйняття нинішнім молодим поколінням заощаджень щодо пенсії. Також йшлося про фінансування сталого розвитку (відповідальне інвестування – SRI та ESG-інвестування), зокрема запровадження таксономії, вимог до SRI-бенчмарків.

Серед головних тем була й конкурентоспроможність індустрії управління активами ЄС (особливо у порівнянні із США) на тлі зарегульованості європейського ринку. Обговорювалися можливі сценарії та вплив на європейську галузь управління активами Брекзіту, зокрема з точки зору оцінки еквівалентності режимів регулювання ринків інвестиційних фондів у третіх країнах (не членах ЄС). До України, проте, буде застосовуватися окремий механізм оцінки еквівалентності, передбачений Угодою про Асоціацію з ЄС.

Крім того, було проаналізоване питання щодо запровадження Ключового інформаційного документа для інвесторів «пакетованих роздрібних інвестиційних та страхових продуктів» (PRIIPs KID) як вимоги для UCITS, що мають свій документ для роздрібних інвесторів (UCITS KIID). Враховуючи всі невирішені проблеми імплементації, на Форумі прозвучала пропозиція відтермінувати таке запровадження ще на рік чи два (після 2019 року).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: