Розрахунковий центр запровадив «Дошку оголошень»

Розпочав функціонування оновлений сервіс Розрахункового центру «Дошка оголошень». Про це інформує прес-служба РЦ.

Він дозволяє легко і швидко укладати правочини на позабіржовому ринку цінних паперів, полегшує процес пошуку контрагента та допомагає генерувати розпорядження для проведення розрахунків.

Сервіс працює таким чином.

Брокер (учасник клірингу) розміщує на веб-ресурсі Розрахункового центру (за допомогою системи інтернет-клірингу) заявку на продаж або купівлю цінних паперів. Розміщена заявка акцептується іншою стороною, зацікавленою в укладенні відповідного правочину щодо цінних паперів на позабіржовому ринку. Після акцептування інформація про правочин автоматично передається в клірингову систему Розрахункового центру, де генерується розпорядження на поставку/отримання цінних паперів та платіжні інструкції. Сформована пара розпоряджень виконується в день розрахунків, визначений брокерами під час введення та акцептування заявки, за умови наявності на рахунках учасників клірингу в Розрахунковому центру необхідної кількості активів.

Вже були здійсненні перші успішні операції через сервіс Розрахункового центру «Дошка оголошень» з державними цінними паперами, які були розраховані депозитарієм Національного банку України.

Даний сервіс направлений на розширення можливостей здійснення операцій з державними цінними паперами на двосторонній основі без використання центрального контрагента у режимі «поставка проти оплати» та забезпечує максимальну зручність укладення та виконання правочинів від моменту формування заявки на позабіржовому ринку до моменту завершення розрахунків.

У подальшому Розрахунковим центром заплановані роботи з розвитку даного сервісу в частині масового завантаження заявок брокерів та підключення сервісу Bloomberg.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: