Як Держфінмоніторинг регламентуватиме діяльність номінального утримувача

Це питання було проаналізовано на робочій нараді, організованій відомством.

Як повідомляє прес-служба Держфінмоніторингу, нарада присвячувалась додатковому регулюванню порядку та особливостям виконання професійними учасниками фондового ринку вимог суб’єктів первинного фінансового моніторингу при встановленні ділових відносин з номінальними утримувачами та їх обслуговуванні.

Участь у нараді взяли представники Держфінмоніторингу, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Національного депозитарію України, Верховної Ради України, а також громадських організацій та фондового ринку.

За результатами наради учасники дійшли висновку про необхідність визначення вимог та критеріїв для допущення номінальних утримувачів на ринок України, встановлення обмежень щодо видів цінних паперів, з якими може працювати номінальний утримувач, а також особливостей здійснення ідентифікації клієнтів номінальних утримувачів або встановлення вигодоодержувача за фінансовими операціями, проведеними за участю учасників фондового ринку.

Крім цього, було наголошено на необхідності визначення вимог до договору з номінальними утримувачами, зокрема щодо заборони номінальним утримувачам встановлювати ділові відносини з податковими резидентами України.

Разом із тим, учасники наради зосередили увагу на необхідності розробки порядку розкриття учасниками фондового ринку інформації на запити органів державної влади щодо клієнтів номінальних утримувачів.

За підсумками наради учасники вирішили продовжити роботу в даному напрямку, підготувати конкретні пропозиції щодо врегулювання проблемних питань та обговорити їх під час наступної зустрічі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: