НБУ тимчасово змінив для банків механізм розрахунку коефіцієнта LCR

Про це інформує Незалежна асоціація банків України.

Зокрема, як зазначається у повідомленні Асоціації, Національний банк підтримав ініціативу НАБУ та прийняв рішення надати банкам можливість тимчасово (до 01.01.2021 р.) враховувати у складі високоліквідних активів для розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) залишків на НОСТРО рахунках в іноземній валюті, відкритих у банках України, але за умови, що банк, в якому відкрито коррахунок, виконує норматив ліквідності.

Додатково НБУ повідомив, що з січня 2019 року розпочне публікацію інформації про дотримання LCR у розрізі банків, тобто банкам буде доступна інформація про виконання іншими банками нормативу LCR.

До цієї дати банки матимуть право включати до високоліквідних активів кошти на кореспондентських рахунках в іноземній валюті в інших банках України, без урахування інформації про дотримання такими банками LCR.

Раніше банки, які не мали відкритих кореспондентських рахунків в іноземній валюті в банках з інвестиційним класом, не враховували частину активів, які за своєю природою є високоліквідними для LCR.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: