Офіційний курс гривні НБУ отримав міжнародне визнання

ЕМТА рекомендує використовувати офіційний курс гривні при розрахунках за валютними деривативами.

Зокрема, за інформацією прес-служби НБУ, Асоціація трейдерів ринків, що розвиваються (EMTA), включила офіційний курс гривні, який встановлюється Національним банком України, до рекомендованих ринкових практик щодо розрахунків за безпоставочними форвардами і опціонними контрактами долар-гривня. Про це йдеться у листі EMTA членам асоціації від 12 листопада 2018 року.

EMTA також повідомила своїм членам про врахування змін до методики обрахунку та оприлюднення офіційного курсу Національним банком у своїх документах та шаблонах контрактів.

Для уникнення непорозумінь EMTA зазначила, що офіційний курс гривні – це дані з офіційного веб-сайту НБУ, зазначені у графі «Дата розрахунку» (Calculation Date) таблиці «Показники валютного ринку».

«Фактичне визнання ЕМТА офіційного курсу Національного банку як ринкового для цілей розрахунків за відповідними деривативами дозволить у перспективі покращити можливості для іноземних інвесторів хеджувати валютний ризик гривні та таким чином допоможе стимулювати приплив іноземного капіталу в Україну», – прокоментував лист EMTA Заступник Голови НБУ Олег ЧУРІЙ.

Слід нагадати, що Національний банк запровадив нову методологію розрахунку офіційного курсу в серпні 2018 року. У ході розробки нової методології НБУ врахував рекомендації Міжнародної організації комісій з цінних паперів (IOSCO) для розрахунку фінансових індикаторів.

Відтоді Нацбанк розраховує офіційний курс гривні на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах «тод», «том» і «спот» та для зручності усіх учасників ринку публікує його щоденно до 16.00.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: