Банкам стане зручніше подавати звітність до Нацбанку

Національний банк запровадив сучасні підходи до подання звітності учасниками ринку. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема, новими підходами передбачено:

– подання з початку 2019 року даних у форматі XML, що відповідає міжнародній практиці. До цього часу банки використовували розроблений Нацбанком формат для подання звітності;

– систематизацію показників статистичної звітності в зручніший та зрозуміліший для користувачів єдиний реєстр, який замінює діючі форми та є в публічному доступі на офіційній сторінці Національного банку;

– використання відкритих каналів для передачі даних з високим рівнем захисту інформації: подання звітності здійснюється через веб-портал НБУ або API, що робить процес подачі зручним.

На додаток, у нових правилах унормовано вимогу щодо накладання уповноваженою особою електронного підпису на файл з показниками статистичної звітності, що не потребуватиме в подальшому підтвердження на паперовому носії.

Проект нових правил неодноразово обговорювався з банківською спільнотою. В НБУ вважають, що нові правила дозволять підвищити гнучкість процесу оновлення вимог до статистичної звітності у майбутньому і забезпечити підвищення якості звітних даних через удосконалення алгоритмів контролю за ними при формуванні статистичної звітності. Це сприятиме запровадженню загальновизнаних міжнародних практик та формуванню засад для переходу до подання Національним банком звітності європейським регуляторам.

Зазначені підходи передбачені Постановою Правління НБУ від 13 листопада 2018 року №120 «Про затвердження Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України», яка набуває чинності з 1 січня 2019 року.

До цього часу залишаються чинними Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку, затверджені Постановою Правління НБУ від 1 березня 2016 року №129 зі змінами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: