Процедуру фінансової реструктуризації планується вдосконалити

Фінансовий комітет ВРУ рекомендував Парламенту прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедури проведення фінансової реструктуризації», поданий Урядом.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №9236), його метою є розширення застосування банками положень Закону «Про фінансову реструктуризацію».

Враховуючи високу частку непрацюючих кредитів у кредитному портфелі банківської системи України, а також високий обсяг портфелю непрацюючих кредитів у банках державного сектору, існує необхідність вдосконалення норм зазначеного Закону з метою розширення практик його застосування.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону «Про фінансову реструктуризацію», які покликані зробити можливим спільне проведення процедури фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами (йдеться про групу юридичних осіб під спільним контролем (стандарт МСФЗ)), але мають різних (неспільних) кредиторів.

Також законопроект доповнює Закон положенням, відповідно до якого умови та граничні критерії прощення боргу державними банками схвалюються Кабінетом Міністрів України.

Водночас, з метою вдосконалення практик застосування санкцій, законопроектом пропонується встановлювати відповідальність за невиконання зобов’язань боржників та/або залучених кредиторів або пов’язаних осіб боржника на підставі відповідного арбітражного рішення.

Крім того, вносяться зміни до законів «Про іпотеку» та «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень», що викликано необхідністю більш точного визначення моменту здійснення позасудового врегулювання звернення стягнення на предмет іпотеки та/або застосування відповідного позасудового способу звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження відповідно до Закону «Про фінансову реструктуризацію», коли вартість відповідного майна виявиться недостатньою для повного задоволення вимог залученого кредитора, з метою збереження забезпеченого іпотекою та заставою (обтяженням рухомого майна) зобов’язання у відповідній (непогашеній) частині.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: