Роль наглядових рад в управлінні ризиками в банках посилиться

Національний банк продовжує поступальний рух у напрямку імплементації європейського банківського регулювання. Черговим кроком на цьому шляху є запровадження в банківській системі України вимог Положення про ризик-менеджмент, яке базується на керівних принципах Європейського банківського органу (EBA). 

Про це повідомила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА під час свого виступу на зустрічі з банківською спільнотою, яка відбулася в Національному банку, повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

Темою зустрічі було впровадження норм Положення про організацію системи управління ризиками в банках та банківських групах, затвердженого Постановою Правління НБУ №64.

Метою запровадження цього Положення є посилення участі наглядових рад в управлінні ризиками в банку, створення належної організаційної структури та забезпечення незалежності функцій управління ризиками й контролю за дотриманням вимог (комплаєнс).

«Наглядові ради мають відігравати важливу роль в управлінні ризиками. Вони повинні здійснювати свій внесок у систему стримувань та противаг, які необхідні кожному банку. Інструментом для ефективного управління ризиками в банках для наглядових рад мають стати незалежні від бізнесу та підпорядковані безпосередньо радам керівники підрозділів з управління ризиками та дотримання вимог (комплаєнс)», – зазначила Катерина Рожкова.

На заході також обговорювалися питання повноважень, компетенції та незалежності підрозділів з управління ризиками і контролю за дотриманням вимог (комплаєнс), їх звітування безпосередньо перед радою банку, а також терміни впровадження вимог Положення.

Результатом зустрічі стала домовленість регулятора і представників банківської спільноти про продовження термінів першого етапу заходів із запровадження вимог Положення на чотири місяці (з дати, яка зазначена в Постанові як кінцева дата приведення у відповідність організаційних заходів до вимог Положення №64. Тобто, з 30 листопада 2018 року – для банків, та 28 лютого 2019 року – для банківських груп) задля належного приведення у відповідність організаційної структури банку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: