Недержавним пенсійним фондам повернуть статус неприбутковості

Це передбачено новим Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який Парламент ухвалив минулого тижня.

Саме в цьому Законі (реєстраційний №9260) нарешті вирішено дворічне питання повернення статусу неприбутковості недержавним пенсійним фондам, повідомляє на своїй сторінці у Facebook народний депутат Павло РІЗАНЕНКО.

За його словами, з 1 січня 2019 року НПФ отримають законний статус неприбутковості. Третій рівень пенсійної системи в повній мірі зможе і надалі виконувати свою соціальну функцію і примножувати пенсійні активи для майбутніх пенсіонерів.

Також поряд із питанням неприбутковості вирішено потенційно проблемне інше питання для НПФ – зроблено виключення для пенсійних фондів з числа неприбуткових організацій, на які поширюється обмеження щодо віднесення на витрати їхніми контрагентами затрат на купівлю активів у неприбуткових організацій за мінусом 30% (пп.140.5.4 ПКУ). Ця норма могла поставити НПФ у неконкурентне становище порівняно з іншими учасниками ринку при здійсненні продажу їхніх активів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: