Як Кодекс з питань банкрутства підвищить його ефективність

В Незалежній асоціації банків України розповіли про основні переваги нового Кодексу з питань банкрутства.

Кодекс України з процедур банкрутства – це величезний крок вперед для економіки країни. Про це заявив Голова Ради НАБУ Роман ШПЕК, виступаючи на ІV Форумі з конкурсного права, організованого Асоціацією правників України спільно з Проектом ЄС «ПРАВО-Justice», повідомляється на офіційній сторінці НАБУ у Facebook.

Він, зокрема, зазначив: «Відновлення кредитування та залучення іноземних інвестицій відбулося, звісно, за активної участі, у тому числі, банківської спільноти.

Кодекс спрямований як на захист прав кредиторів, так і на захист інтересів боржників – внесено зміни щодо процедури досудової санації, запроваджено інститут банкрутства фізичних осіб, що дозволить громадянам нашої країни, які опинилися у скрутному становищі, подолати тимчасові фінансові труднощі.

Відтепер фізична особа-боржник може ініціювати процедуру банкрутства, при цьому повинна довести свою добросовісність – подати декларації, де чесно показати майновий стан, свій та своєї родини. Передбачається участь суду та незалежної професійної особи – арбітражного керуючого, які допомагатимуть боржнику та кредиторам знайти найбільш збалансований шлях вирішення питання.

Беззаперечним є те, що Кодекс розроблений з метою збільшення ефективності процедур банкрутства, враховуючи велику кількість непогашених зобов’язань боржників, довготривалість та непрозорість існуючих процедур. І саме такий комплексний підхід до врегулювання економічної проблеми масового неповернення боргів має велике суспільне та економічне значення.

Однак підзаконними актами та необ’єктивною судовою практикою можна спотворити навіть ідеальний Кодекс. Тому основна задача юридичної та економічної спільноти – домогтися, щоб закладені в Кодекс новели створили належний, правовий, економічно обґрунтований інструмент для виходу боржника із фінансової кризи.

Й головне – треба продовжувати системні реформи, виводити ринок з тіні!».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: