Національний банк запроваджує новації

В Нацбанку розповіли про діджиталізацію фінансових послуг, ліцензування валютних операцій та розвиток системи BankID НБУ. Цим питанням присвячувалися виступи представників регулятора на конференції FinRetail 2018, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook. 

ДІДЖИТАЛІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ

«Діджиталізація фінансових послуг – ефективний спосіб підвищення фінансової інклюзії в Україні, що є стратегічною ціллю Національного банку. На наступний рік одним із основних пріоритетів нашої роботи стане розвиток фінтех ринку, оскільки це надає споживачам фінансових послуг швидкість та комфорт при розрахунках. Національний банк вважає, що регулювання цього ринку має бути мінімально достатнім для якісного управління ризиками без сповільнення прогресу», – зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Вона нагадала, що Нацбанк багато робить для інтеграції сучасних технологічних рішень на фінансовому ринку. Зокрема, з 5 листопада клієнти банків можуть дистанційно відкривати банківські рахунки завдяки системі BankID НБУ. Також Національний банк активно працює над імплементацією в Україні Директиви ЄС PSD2, яка зробить платіжний ринок відкритим та доступним для нових гравців.

ЛІЦЕНЗУВАННЯ ВАЛЮТНИХ ОПЕРАЦІЙ

Заступник директора Департаменту ліцензування НБУ Сергій САВЧУК розповів про новації в ліцензуванні валютних операцій, передбачені Законом «Про валюту і валютні операції». Він, зокрема, зауважив: «З лютого 2019 року банки здійснюватимуть валютні операції на підставі банківської ліцензії без окремої ліцензії на валютні операції, операції з цінними паперами професійних учасників фондового ринку не потребуватимуть отримання ліцензій на валютні операції, а також будуть скасовані індивідуальні валютні ліцензії».

Він також повідомив, що зміниться перелік валютних операцій, які підлягатимуть обов’язковому ліцензуванню. Це, зокрема, стосуватиметься розрахунків за договорами страхування життя, факторингу, переказу коштів, торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Крім того, Сергій Савчук пояснив, що нові підходи НБУ до ліцензування передбачають аналіз бізнес-плану і бізнес-моделі компанії та в цілому ґрунтуються на ризик-орієнтованому підході. Також будуть суттєво диференційовані заходи впливу. Водночас регулятор застосовуватиме той захід впливу, що буде найбільш адекватним вчиненому порушенню.

BANKID НБУ

У свою чергу в. о. Директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН акцентував увагу на нових можливостях для розвитку бізнесу з віддаленою ідентифікацію через оновлену систему BankID НБУ та інших інноваціях центрального банку для фінансового ринку.

«Один напрямок використання системи BankID НБУ у наданні адміністративних послуг вже працює. Подальший розвиток системи – за банківським та комерційним напрямами. Вже сьогодні до системи BankID НБУ підключені три банки, ще один – на завершальному етапі підключення і 13 банків знаходяться на різних стадіях підготовки, тестування та підключення до системи. Разом ці банки точно охоплять більше половини всіх клієнтів банків України. Вони зможуть дистанційно оформлювати не тільки адміністративні послуги, а й замовляти інші банківські, фінансові та навіть комерційні послуги, де потребується ідентифікація особи», – зауважив він.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: